FAQ – ČASTO KLADENÉ DOTAZY

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

 • Kdo může trpět alopecií?

Alopecie může postihnout prakticky kohokoliv; příčin je mnoho. Jmenujme např. působení hormonů (androgenní alopecie), stárnutí, infekční onemocnění, užívání některých léků (např. chemoterapie) nebo životní styl včetně stresu. Dále může mít na stav vlasů vliv expozice některým chemickým látkám a UV záření, kouření či nadměrná konzumace alkoholu.

Větší pravděpodobnost výskytu alopecie mají lidé, u nichž se v rodině vyskytují autoimunitní onemocnění jako diabetes, lupus nebo poruchy štítné žlázy.

Tyto faktory ovlivňují každého jiným způsobem. Ne každý, kdo žije ve stresu, nebo má alopecii v rodině, musí nutně trpět padáním vlasů. Z tohoto důvodu je pro přesné určení příčiny vypadávání vlasů u mužů dobré navštívit lékaře.

 • Kdy si mám s vypadáváním vlasů začít dělat starosti?

Za normální stav je považováno 50 až 100 vypadlých vlasů denně. Vzhledem k tomu, že celkový počet vlasů na hlavě je kolem

100 000, není tento úbytek problematický nebo znatelný. S věkem vlasy také přirozeně řídnou.

 • Kdy vlasy obvykle začínají vypadávat?

K úbytku vlasů dochází v případě, že počet vlasů v anagenní fázi je nižší než počet vlasů v telogenu. 40 % mužů trpí viditelnou ztrátou vlasů (alopecie) již ve věku 35 let. V 60 letech je to až 65 %. 50 až 75 % žen ve věku 65 let trpí viditelnou ztrátou vlasů.

Ale pamatujte: Nezáleží na příčině, k úbytku vlasů dochází, pokud nenastane nová anagenní fáze (aktivace kmenových buněk). 

 • Jak mohou muži předcházet vypadávání vlasů?

Mužskému typu androgenní alopecie není možné zabránit. Existují však způsoby, jak proces zpomalit nebo úbytek vlasů efektivně skrýt.

 • Co je to mužský typ androgenní alopecie?

Nejběžnějším typem alopecie u mužů je androgenní (někdy též androgenetická) alopecie (MAGA). Charakterizována je pomocí tzv. Norwood/Hamiltonovy škály. Padání vlasů při MAGA je podmíněno geneticky a typicky se začíná objevovat na vrcholku hlavy (vertex) a/nebo ve frontální oblasti (čelo, „kouty“). Je-li vypadávání vlasů ponecháno bez zásahu, velmi rychle může vést k částečné nebo úplné ztrátě vlasů

 • Co je to ženský typ androgenní alopecie?

Nejběžnějším typem alopecie u žen je androgenní (někdy též androgenetická) alopecie (FAGA). Charakterizována je podle tzv. Ludwigovy škály. Příčinou tohoto typu alopecie je genetická porucha, která způsobuje úbytek vlasů na temeni hlavy (první příznak rozšiřující se pěšinka). Je-li nadměrné padání vlasů ponecháno bez zásahu, velmi rychle může vést k částečné nebo úplné ztrátě vlasů.

 • Lze alopecii vyléčit?

Alopecii nelze zcela vyléčit; je ale možné ji řešit a růst vlasů obnovit. Příčiny zvýšeného padání vlasů u mužů se různí, ale nejčastěji je příčinou geneticky podmíněná alopecie, jedná se tedy o androgenní alopecii mužského typu.

 • Jak se alopecie léčí?

Pro mužský ani ženský typ androgenní alopecie neexistuje zaručená léčba, k dispozici jsou však účinné kosmetické přípravky a chirurgické zákroky, které mohou stav výrazně vylepšit.  

 • Co mohu udělat sám?

Jednou z možností je: Používejte pravidelně REVALID® REGROWTH SERUM, 50ML; před použitím si přečtěte příbalový leták

Změňte způsob, jakým pečujete o své vlasy, i celkový životní styl – to vám pomůže minimalizovat další úbytek vlasů. O vlasy se starejte s maximální péči. Většina lidí pečuje o vlasy nešetrným způsobem. Vlasy nekartáčujte, ale česejte hřebenem. Nenoste přiléhavé čepice nebo jiné pokrývky hlavy. Mokré vlasy jsou mnohem křehčí než suché, proto je třeba ošetřovat je velmi opatrně. Některé šampony a další přípravky vlasové kosmetiky pomohou vašim vlasům, aby vypadaly silnější a hustší.

Krátký sestřih pomáhá maskovat kontrast mezi místy s hustším a řidším vlasovým porostem. Dlouhé vlasy mají opačný efekt, navíc přidávají na letech. Dbejte na dostatek bílkovin v jídelníčku, obzvláště pokud jste vegan nebo vegetarián. (Mnoha lidem začnou vypadávat vlasy, když přestanou jíst maso.)  Dbejte na to, abyste nebyli chudokrevní – jezte potraviny bohaté na železo, např. játra, vejce a zeleninu zelené barvy. Strava by měla být vyvážená a pestrá.


REVALID HAIR CARE PRODUCTS

KOSMETICKÁ ŘADA REVALID®

 • Je Revalid® Regrowth Serum s Redensylem® 3% novým přelomovým řešením alopecie

Ano, lze říci, že Redensyl® je novým průlomovým řešením proti nadměrnému padání vlasů a zároveň nejlepší alternativou transplantace vlasů. Jedná se o první kosmetickou aktivní složku založenou na výzkumu v oblasti regenerativní medicíny. Redensyl® působí na kmenové buňky vlasového folikulu, reaktivuje jejich dělení a stimuluje obnovu anagenní fáze růstu vlasu. Obsahuje dvě patentované molekuly vyvinuté společností Induchem: DHQG a EGCG2. Redensyl®

 • Jaké jsou výhody Redensylu?

Většina aktivních kosmetických látek na trhu obsahuje rostlinné výtažky nebo peptidy. Redensyl® naopak představuje novou generaci molekul aktivujících růst vlasů. Byl vyvinut na základě důkladné analýzy a pochopení funkce kmenových buněk vlasového folikulu a je vyráběn unikátní patentovanou a k životnímu prostředí šetrnou metodou (enzymatická glykosylace bez použití rozpouštědel).

Během klinického testování jedinečný mechanismus účinku (aktivace kmenových buněk, stimulace fibroblastů v dermální papile, mírnění zánětu) zajistil rychlý a trvalý růst nových vlasů u účastníků s androgenní alopecií už během tří měsíců.

 • Za jak dlouho se projeví účinky přípravku Revalid® Regrowth Serum s aktivní složkou Redensyl®?

Pokud jde o hustotu vlasů, první výsledky očekávejte po třech měsících. Obvykle to bývá i déle, protože vlasové folikuly jsou mezi růstovými fázemi poměrně dlouho v klidovém stádiu (obvykle tři měsíce). Redensyl® průměrně zajistí 10 000 nových vlasů za méně než tři měsíce, maximálně až 28 200 nových vlasů. Stejné výsledky mohou být doraženy i u žen, což z přípravku dělá výborný  produkt pro obě pohlaví.

 • Kde lze přípravky Revalid® koupit?

Přípravky Revalid® jsou k dostání výhradně v lékárnách nebo v lékárenských e-shopech.

 • Jsou přípravky Revalid® testovány na zvířatech?

Ne, žádný z našich přípravků netestujeme na zvířatech.

 • Vyrábějí se všechny přípravky Revalid® ve Švýcarsku?

Ano, všechny naše přípravky (kosmetická řada i léčivé tobolky proti padání vlasů) se vyrábějí ve Švýcarsku.

 • Nahlášení nežádoucích účinků na kosmetiku

Pokud chcete hlásit nežádoucí účinky nebo jiné informace týkající se kosmetické řady značky Revalid®, pro které je Ewopharma odpovědnou osobou v EU / EEA, klikněte zde cosmetovigilance@remove-this.ewopharma.pl