MAGAZÍN

7 pravidel pro hydrataci vlasů

 

Trápí vás suché vlasy, které ztratily lesk, jsou na omak drsné, v délkách ztenčené a třepí se? To vaše vlasy nejspíše volají po hydrataci, tak je vyslechněte, a dopřejte jim jí. Věděli jste, že zdravé vlasy obsahují přibližně 12 % vody? Mladé a zdravé vlasy si vodu udržují samy, avšak čím jsou starší, tím jsou ke ztrátě vody náchylnější. A když vlasy vodu ztratí, ztratí i svoji pružnost, začnou se lámat a třepit. Jsou také náchylnější ke vzniku lupů. Pokud tedy vidíte a cítíte, že vaše vlasy nejsou úplně v kondici, ve většině případů je to tím, že jim chybí voda a je na čase vlasy hydratovat. Jak na to? Přinášíme vám pravidla pro hydrataci vašich vlasů.

Proč je hydratace vlasů tak důležitá?

Vlasové vlákno má velice dobrou schopnost vázat na sebe vodu, ale stejně tak dobře ji umí i vydávat. To se často děje během fénování, kulmování, žehlení, ale i při dlouhém pobytu na přímém slunci či mrazu. Právě v těchto případech se voda z vlasů velice rychle odpařuje a vlasy ztrácí na hydrataci. Dochází k vysušení vlasu, ztrátě pružnosti i lesku, k lámání a třepení. Vlasy jsou už od pohledu suché a na dotek hrubé.

Vlhkost se vytrácí malými trhlinkami na povrchu vlasového vlákna. Ty často vznikají poškozením či nedostatečnou péčí. Proto je důležité, abychom vlasům dodávali nejen hydrataci, ale také jim dopřáli správnou vlasovou péči, která je pravidelně posiluje zvenčí i zevnitř. Tím předejdeme jejich poškození a větší náchylnosti k vysušování.

Jak poznat suché vlasy?

Kromě výše zmíněných příznaků si doma můžete udělat test hydratace vašich vlasů. Jakmile si umyjete vlasy, vytrhněte si jeden ještě vlhký vlas z hlavy. Oba jeho konce opatrně omotejte kolem prstu na každé ruce, aby neprokluzoval. Teď ho zkuste jemně natáhnout. Měl by držet a pružit. Pokud vlas skoro nenatáhnete a hned vám praskne, pak je to jasný důkaz toho, že máte suché vlasy, které vyžadují okamžitou hydrataci.

7 pravidel pro hydrataci vlasů

Chcete mít vlasy plné života? Chcete, aby vaše vlasy byly lesklé, nelámaly se a už od pohledu vypadaly zdravě? Zkuste dodržovat tato pravidla, díky kterým dopřejete vlasům potřebnou hydrataci nebo předejdete jejich vysušování.

  1. Dodržujte dostatečný pitný režim.
  2. Nemyjte si vlasy příliš často, ale až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné.
  3. Používejte pouze kvalitní vlasovou kosmetiku. Pokud už vaše vlasy suché jsou, tak sáhněte po produktech vhodných pro suché a oslabené vlasy, které vlas dokážou velice rychle hydratovat. V první řadě je potřeba zvolit hydratační šampon a nezapomínejte ani na vhodný kondicionér. Péče o vlasy, kterým chybí hydratace a lesk by měla zahrnovat taktéž vlasovou masku.
  4. Vlasy nemyjte horkou vodou, ale vlažnou.
  5. Omezte tepelnou úpravu vlasů na nutné minimum. Vlasy jemně vysušujte ideální pouze ručníkem a nechte volně proschnout. Pokud sáhnete po fénu, žehličce či kulmě, volte nejnižší teplotu vzduchu a úpravu zkraťte na nezbytně dlouhou dobu.
  6. Nepoužívejte kartáče a hřebeny s ostrými kovovými zoubky. Ty vlasům nesvědčí. Vsaďte na kartáče s přírodními zuby nebo speciálně navrženými plastovými štětinkami, které vlasy nepoškozují.
  7. Nevystavujte vlasy ostrým slunečním paprskům, extrémnímu mrazu ani je zbytečně nemáčejte v chlorované vodě. Před slunečními paprsky vaše vlasy perfektně ochrání pokrývka hlavy, před mrazem kulich a před chlorovanou vodou koupací čepice nebo pokud neplánujete vlasy máčet, postačí je stáhnout do drdolu. Chystáte se do sauny? Ošetřete vlasy přípravky, které je ochrání před vysokou teplotou.

Vhodná vlasová péče pro suché a oslabené vlasy

My vám pro suché a oslabené vlasy můžeme doporučit naše produkty Revalid, které v této řadě zahrnují všechny potřebné přípravky pro rychlou obnovu hydratace.

V první řadě posilující proteinový šampon, který vaše vlasy umyje šetrně, ale důkladně, a navíc vlasy revitalizuje. Vyživující složky jako extrakt z pšeničných klíčků a panthenol posilují strukturu vlasu zevnitř. Alantoin a ovesný extrakt zase zklidňují pokožku hlavy. Revalid Shampoo pro suché vlasy je bez parabenů a silikonů, a můžete ho používat každý den.

Nezapomeňte vlas po umytí uzavřít vhodným kondicionérem. Revalid Conditioner přímo na suché a poškozené vlasy zlepšuje celkovou strukturu vlasů, navrací jim hustotu i vitalitu. Je bez parabenů a sulfátů. Kombinace výživných složek (ovesný extrakt, extrakt z pšeničných klíčků, panthenol) zanechává vlasy hebké, lesklé a bez zatížení. Navíc se po použití kondicionéru vlasy velmi snadno rozčesávají.

V případě suchých a poškozených vlasů je na místě sáhnout i po intenzivnější péči o vlasy se speciálním složením, a to po vlasové masce Revalid. Ta obsahuje výživné látky (panthenol, alantoin, pšeničný a ovesný extrakt), které pronikají hluboko do struktury vlasů a obnovují jejich vitalitu uvnitř, ale i na povrchu. Vyživující maska nejenže posílí poškozené vlasy, ale také sníží riziko lámavosti a zanechá vlasy hedvábně hebké. Při pravidelném používání navíc minimalizuje třepení konečků. Je opět bez parabenů a sulfátů.