MAGAZÍN

8 tipů, jak v létě pečovat o vlasy

 

Jakmile slunce vystrčí své ostré paprsky, je naprosto přirozené začít chránit svou pleť. Ale věděli jste, že stejně tak je potřeba chránit i své vlasy? Vlasy vystavené intenzivnímu slunečnímu UV záření velmi rychle ztrácí na lesku, pružnosti a kráse, vysušují se, třepí se konečky a vypadají jako bez energie. Na životě jim nepřidají ani letní koupačky v chlorované nebo slané vodě, písek ani suchý vítr. Chcete-li mít vlasy během léta i po něm stejně tak krásné a plné síly jako před ním, měli byste používat vlasovou kosmetiku přímo určenou na ochranu vlasů před UV zářením a nejen to. Pojďte se s námi podívat na 8 tipů, jak během léta své vlasy opečovávat.

1. Pokrývka hlavy ochrání pleť i vlasy

Nejjednodušší a nejlepší ochrana před sluncem je klobouk. Používejte pokrývku hlavy a chraňte tak vlasy před poškozením, ale také hlavu před úžehem a citlivou pokožku obličeje před spálením. Velké letní klobouky jsou navíc přes léto oblíbeným hitem.

2. Po koupání vlasy vždy opláchněte

Po koupání v bazénu či v moři si vlasy co nejdříve opláchněte vodou od nánosů chloru a soli. Pokud není sprcha v dosahu, dobře poslouží i příruční rozprašovač. Vlasy pak nechte volně proschnout a nestahujte je hned do culíku nebo drdolu. Častý a hodně utažený culík zapříčiňuje zvýšené vypadávání vlasů v létě.

3. Barvené vlasy = vyšší ochrana

Máte barvené vlasy? Pak vaše kštice potřebuje zvýšenou ochranu, neboť sluneční paprsky mohou zkrátit životnost barvy či ji změnit do nepožadovaného odstínu. Navíc jsou barvené vlasy náchylnější k vysušování.

4. Vyberte vhodnou vlasovou kosmetiku

Zařaďte do péče o vlasy v létě kosmetiku ideální pro tyto horké měsíce. Na výběr máte široké spektrum „slunečních“ šamponů, kondicionérů, masek, olejů, sprejů, které slouží jako okamžitá ochrana před UV zářením či jako následná regenerace po slunění. Vlasové přípravky nejsou pouze sluneční ochranou, ale předcházejí narušení vlasu vlivem chlorované a slané vody. Vyzkoušet můžete například produkty Revalid® Anti-Aging Shampoo a Revalid® Anti-Aging Fluid, které obsahují inovativní účinné látky, které mají velmi silné antioxidační a protizánětlivé účinky a mají schopnost chránit naši DNA před poškozením vlivem slunečního záření. Produkty Revalid® Anti-aging tak chrání naše vlasy i pokožku hlavy. Na střídání se sluneční vlasovou péčí jsou také vhodné produkty na suché a oslabené vlasy, zvláště v případě barvených vlasů. Jejich receptura obsahuje aktivní složky a vitaminy, přírodní výtažky z ovsa, pšeničné klíčky a alantoin, který dokáže zklidnit podrážděnou vlasovou pokožku a podpoří obnovu buněk ve vlasech.

5. Myjte a vysoušejte vlasy šetrně

Při mytí vlasů používejte spíše vlažnou vodu, která zbytečně nevysuší vlasovou pokožku. Příliš horká voda způsobuje třepení konečků a ubírá vlasům na lesku. Vlasy nechte volně proschnout, žádné drastické drhnutí ručníkem. Pokud sáhnete po fénu, nastavte nižší teplotu vzduchu.

6. Dopřejte vlasům něco navíc

V letních měsících dopřejte vlasům 1x-2x týdně regeneraci v podobě vlasové masky. Zabráníte tak vysoušení vlasů. Sázíte na bylinky? Heřmánek přidá vlasům na lesku, bazalka s kopřivou podpoří růst a levandule zklidní pokožku právě třeba podrážděnou od slunce.

7. Zaměřte se na stravu

Na kvalitě vlasů se také hodně podepisuje váš životní styl a složení jídelníčku. Zaměřte se proto na vyvážený přísun živin zevnitř. Konkrétně na stravu bohatou na proteiny a vitamin B7 (biotin). Dostatečné množství důležitých proteinů obsahují vejce, ořechy, sýry. Bohatým zdrojem biotinu jsou pak kvasnice, ledvinky, játra, hovězí maso, ořechy, luštěniny, žloutek, obiloviny či houby. Pro posílení kořínků vlasů je zase důležitý zinek a selen. Tyto minerály najdete v ovoci, rybách, drůbeži, listové zelenině, mléku, sóje či v celozrnných produktech.

8. Sáhněte po doplňcích stravy

Poslední možností, díky které dopřejete vlasům patřičnou výživu a regeneraci, je užívání doplňků stravy například ve formě vlasových kapslí Revalid. Obsahují jedinečnou kombinaci účinných látek, vitamínů i minerálů, které vaše vlasy vyživí, podpoří jejich růst a dodají jim vše, co potřebují, aby byly silné a odolaly nástrahám letních slunečných dní.