MAGAZÍN

Co vše ovlivňuje stárnutí vlasů a jak tento proces zpomalit?

 

I když mají vlasy velice rychlou obnovovací schopnost, nelze na to vždy spoléhat. Tuto schopnost ovlivňuje mnoho faktorů, jak vnějších, tak i těch vnitřních.

Z vnějších faktorů jde o prostředí, ve kterém se vyskytujeme. I vlasy totiž potřebují dýchat a znečištěné ovzduší jim dvakrát neprospívá. Vlasy je také důležité chránit před vysokými teplotami, a to jak venkovními, tak těmi uměle vytvořenými například při vysoušení vlasů. Stejně tak opatrujte vlasy v zimě. V tomto období jsou totiž náchylnější k suchosti, lámavosti a celkové neposlušnosti. Dalším vnějším trápením pro vlasy může být nešetrné zacházení s nimi.

Z vnitřních faktorů hraje roli životní styl – výživa, kterou můžeme od základu ovlivnit, ale také věk, který už bohužel neovlivníme. S přibývajícím věkem je tedy patrné stárnutí vlasů, a proto je čím dál důležitější věnovat vlasům důkladnější péči. Jakmile se objeví první šediny, většina žen a často i mužů sáhnou po barvě na vlasy. Pokud tomu tak je i ve vašem případě, myslete na to, aby šlo o barvy kvalitní a barvení probíhalo nejlépe v kadeřnictví s náležitou péčí. Když už se pustíte do domácího barvení vlasů, vybírejte vždy barvy šetrné, ideálně bez amoniaku.

Jak poznáte, že vaše vlasy stárnou?

Prvním znakem stárnutí vlasů jsou viditelné šediny. Dále ztráta objemu, lesku a hydratace. Vlasy se začínají více lámat, vypadávají, třepí se v konečcích a ztenčují se. Jsou mnohem náchylnější na poškození. Během procesu stárnutí vlasů se obranyschopnost kožních buněk odolávat oxidačnímu stresu snižuje, stejně jako se zpomalují opravné mechanismy DNA. To vše vede ke zvýšení počtu volných radikálů a poškození DNA, což nakonec způsobuje poškození tkání a oslabení vlasové struktury. A kdy vlastně ke stárnutí vlasů dochází? Jde o velice individuální záležitost, avšak první změny můžete pociťovat už po třicítce. Výjimečnou vlasovou péčí a úpravou životního stylu však můžete tyto problémy úspěšně řešit a zlepšit tak celkovou sílu i vzhled vlasů.

Upravte váš životní styl

Váš životní styl výrazně ovlivňuje kvalitu vašich vlasů. I pravidelný pohyb je důležitý, protože díky němu se zrychlí cirkulace krve v těle a k vlasové cibulce se tak dostane více kyslíku a živin. Dále je důležitá pestrá strava bohatá na vitamíny, minerály, antioxidanty, stopové prvky a aminokyseliny, které projevy stárnutí zpomalí.

A jaká strava konkrétně pomůže dodat vlasům vitalitu?

  • Panenský olivový olej dopomáhá k oslnivému lesku vlasů.
  • Vejce a sýry jsou plné proteinů a vitaminu B5. Tyto ingredience dodají vašim vlasům zářivost a sílu.
  • Luštěniny obsahují bílkoviny a železo.
  • Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem biotinu. Biotin je ve vodě rozpustný vitamin B7, který podporuje zdraví vlasů a zlepšuje pokožku hlavy.
  • Mořské ryby jsou důležité pro bohatý výskyt jódu. Ten má pozitivní vliv především na hustotu vlasů. Reguluje totiž činnost štítné žlázy, která ovládá hormonální činnost v našem těle, proto je její správné fungování pro zdraví vlasů zásadní.
  • Citrusy, jahody, papriky nebo brokolice, ve kterých najdete mnoho vitaminu C. Ten je důležitý pro posílení vlasů přímo v kořínkách.
  • Zelená listová zelenina, jako je například špenát, kapusta či mangold jsou vitamínovou bombou pro vlasové lokny, a to díky vysokému zdroji železa, folátů, vitaminu C a beta karotenu. Konzumací této zeleniny zaručíte vlasům větší pevnost a tím pádem i odolnost proti jejich vypadávání.
  • Broskve, meruňky a banány se postarají o celkovou vitalitu vlasů.
  • Voda a dostatečný pitný režim navrátí vlasům elastičnost a potřebnou hydrataci.

Vyberte vhodnou vlasovou péči

Když ochablé vlasy vypadnou, na jejich místě vyrostou ihned vlasy nové. S přibývajícím věkem však kožní buňky vlasové pokožky ztrácí svoji přirozenou obranyschopnost, což vede právě k urychlení procesu stárnutí. Vlasová cibulka se postupně zmenšuje a pokožka hlavy produkuje méně mazu, který vlasy přirozeně chrání. A to má za následek horší kvalitu vlasů i jejich vzhled. V tuto chvíli je potřeba zpozornit a zakročit. Upravit nejen životní styl, ale také dopřát vlasům kvalitní péči v podobě anti-age vlasové kosmetiky,která je určená speciálně pro zpomalení procesu stárnutí.

I když stárnutí vlasů zcela nezvrátíte, dnešní moderní metody vám umožní stárnutí alespoň zpomalit. A po čem tedy sáhnout? Revalid® Anti-Aging Shampoo a Revalid® Anti-Aging Fluid obsahují inovativní aktivní složku DN-Age™ - extrakt z listů Cassia Alata a extrakt z protěže ze švýcarských Alp. Tyto účinné látky mají antioxidační, protizánětlivé účinky a schopnost chránit DNA před poškozením.

DN-Age™ navíc zajišťuje efektivní ochranu vlasovým folikulům v pokožce hlavy, , podporuje opravné buněčné mechanismy, zpomaluje proces šedivění vlasů a pozitivně ovlivňuje jejich růst, pevnost, hustotu a celkovou sílu. Tímto způsobem přispívá ke zpomalení stárnutí vlasů.

91 % účastníků klinické studie uvedlo, že po každodenní aplikaci produktů Revalid® Anti-Aging na pokožku hlavy vypadaly jejich vlasy lépe a zdravěji.