MAGAZÍN

Dostaňte své vlasy po horkém létě zpět do formy

 

Na konci léta řeší problémy s vlasy mnoho žen. Příčinou problémů bývá působení slunečních paprsků, koupání ve slané nebo chlorované vodě a také zvýšené pocení. Negativně se na stavu vlasů po létě podepisuje i stahování gumičkami do culíků či zaplétání těsných copánků. Vlasy jsou na první pohled vysušené, mdlé, mají roztřepené konečky a chybí jim lesk a vitalita.  

Žádný strach, vrátit vlasům ztracenou krásu můžete celkem jednoduše. Chce to jen dodržovat pár zásad a dát jim čas. Alfou a omegou je regenerace vlasů, během níž dojde k obnovení vnitřní struktury i povrchu vlasů. A nejen to. Současně je nezbytné uvolnit, očistit a stimulovat vlasovou pokožku, na což se často zapomíná. Přitom podporu a výživu potřebují nejen vlasy samotné, ale zejména vlasové cibulky uložené v pokožce. Přinášíme vám proto 6 tipů na regeneraci vlasů po létě.

1. Vyměňte pečující kosmetiku

Krokem číslo jedna by měla být výměna pečující kosmetiky. „Sluneční“ šampony a kondicionéry vyměňte za šampony, tonika a séra, jež přinesou vlasům okamžitou úlevu a zabrání jejich dalšímu poškozování. Svých složením by měly dodat vlasovým váčkům více energie a podpořit jejich kvalitu a růst vlasů. Dobrým tipem jsou pečující produkty na suché a oslabené vlasy od prověřené švýcarské značky Revalid. Jejich receptura obsahuje aktivní složky a vitaminy, přírodní výtažky z ovsa a pšeničných klíčků a alantoin, který zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku a podporuje obnovu buněk v pokožce.

2. Chce to něco navíc – vlasová maska

Jen se šamponem a kondicionérem si v případě poškozených vlasů moc nevystačíte. Pokud chcete regenerační proces podpořit, dopřejte své kštici péči v podobě výživné vlasové masky Revalid. Tu na vlasy naneste minimálně jednou či dvakrát týdně. Sázíte-li na bylinky, můžete vlasy hýčkat i pomocí nich. Možná jste si v létě některé nasušili. Pelyněk se hodí na mastné vlasy, heřmánek přidává lesk, máta bojuje s lupy, bazalka a kopřiva podporují růst, levandule zase zklidňuje pokožku.

3. Jsou vlasy hodně suché? Použijte olej

V případě hodně suchých vlasů může pomoci i kvalitní olej, ideálně arganový. Aplikujte jej do suchých vlasů, a pokud jej nechcete následně oplachovat, použijte jen dvě tři kapky. Do vlnitých vlasů se olej vmasíruje po celé délce, rovné vlasy se jen svrchu a na konečcích pohladí dlaněmi. Ošetření kořínků se vynechává.

4. Vypravte se do kadeřnictví

O slovo se na konci léta obvykle hlásí také roztřepené konečky. Bývají zacuchané a špatně se rozčesávají. Zde je jednoduché řešení – zastříhat! Vypravte se proto ideálně do kadeřnictví, kde si můžete rovnou nechat oživit i odstín vlasů. Nezapomínejte také na šetrný přístup. Nevystavujte vlasy zbytečně působení vysokých teplot a pokuste se tedy omezit jejich fénování, kulmování a žehlení. Za zkoušku stojí pořídit si dřevěný hřeben a dřevěný kartáč s pravými kančími štětinami. Neelektrizují vlasy a jsou šetrné k pokožce hlavy, kterou při česání jemně masírují, a tím stimulují vlasové kořínky.

5. Zaměřte se na stravu

Na kvalitě vlasů se hodně podpisuje také složení vašeho jídelníčku. Vlasům prospívá strava bohatá na proteiny a vitamin B7 (Biotin). Dostatečné množství důležitých proteinů obsahují vejce, ořechy a sýry. Nejbohatším zdrojem biotinu jsou kvasnice, játra, ledviny a hovězí maso, vaječný žloutek, sója, ořechy, luštěniny, obiloviny a houby.. Vitaminy a minerály posilují kořínky vlasů. Důležitý je zejména zinek a selen. Dopřejte si proto ovoce, ryby, drůbež, listovou zeleninu, mléko, sóju a celozrnné výrobky.

6. Podpořte vlasy zevnitř

Poslední z cest, která vede k regeneraci vlasů, je užívání vlasových kapslí Revalid. Jedná se o kapsle vyráběné ve Švýcarsku, které obsahují jedinečnou kombinaci účinných látek, vitaminů a minerálů. Mají složení s obsahem aminokyselin methioninu a L-cysteinu, dále vitaminů skupiny B, železa, zinku, mědi, výtažků z pšeničných klíčků, kvasnic a další látek, jež podporují růst vlasů, jejich zdraví a vitalitu.