MAGAZÍN

Důvody vypadávání vlasů: Jak ho porazit a jaké jsou příčiny?

 

Důvody vypadávání vlasů: Jak ho porazit a jaké jsou příčiny?

Kromě toho, že jsou vlasy součástí našeho těla, představují také příležitost, jak vyjádřit sebe sama a své osobní preference. O to těžší pak může být vyrovnat se s řídnutím vlasů, které může výrazně ovlivnit sebevědomí. Zajímalo vás někdy množství vypadlých vlasů, které najdete po sprchování nebo kartáčování? Jaké je typické každodenní vypadávání vlasů a jak můžete podpořit růst vlasů?

Než se dostaneme k možným důvodům vypadávání vlasů, pojďme prozkoumat samotný život vlasů...

Pochopte cyklus růstu vašich vlasů

Každý jednotlivý vlasový folikul prochází třemi hlavními fázemi cyklu růstu vlasů, což přispívá k nepřetržité obnově vlasů na pokožce hlavy. Tyto fáze se nazývají anagen (fáze růstu), katagen (fáze přechodu) a telogen (fáze klidu).

Klíčové fáze cyklu růstu vlasů:

Anagenní fáze: Aktivní růst, trvající 2-6 let s růstem vlasů asi 1 cm za měsíc. V této fázi je 85-90 % vlasů.

Katagenní fáze: Přechodné období, trvající cca 1 měsíc. Vlasový folikul se zmenší a odpojí od krevního zásobení.

Telogenní fáze: Konečná fáze, trvající 2-4 měsíce. Vlasy vypadávají a ve vlasovém folikulu již začíná růst nový vlas.

Co způsobuje různé typy vypadávání vlasů?

Typické množství vlasů, které dospělému člověku vypadne za den, dosahuje cca hodnoty 100 vlasů. Pokud počet ztracených vlasů překročí tuto hranici, mluvíme o vypadávání vlasů nebo lékařsky o „alopecii“ – stav vlasů charakterizovaný rozsáhlým vypadáváním vlasů, které se projevuje v různých formách vyvolaných různými faktory. Pochopení základních příčin je klíčem k přijetí účinné léčby.

Hormonální změny (včetně poporodního období), nutriční nedostatky, stres a některé zdravotní stavy mohou přispívat k difúznímu vypadávání vlasů, které postihuje vlasy na všech místech pokožky hlavy. Výše uvedené faktory mohou způsobit, že se velký počet vlasových folikulů posune současně do telogenní fáze, která se odborně nazývá "telogen effluvium" a vede k dočasné ztrátě vlasů. V takových případech k vypadávání vlasů obvykle dochází asi tři měsíce po události.

Významnou roli u mužské i ženské plešatosti hraje genetika, tak je tomu i v případě androgenní alopecie. Toto je nejběžnější forma alopecie, která probíhá odlišně u mužů a žen. Muži většinou zaznamenají ustupující vlasovou linii a řídnutí vlasů na temeni hlavy, zatímco ženy mohou procházet pozvolnějším difúzním řídnutím ze středu pěšinky.

Další typ plešatosti, alopecia areata, je autoimunitní stav, který způsobí, že systém omylem napadne vlasové folikuly, což vede k nerovnoměrnému vypadávání vlasů na pokožce hlavy, obočí, řasách nebo jiných částech těla.

Získejte zpět svou hřívu s Revalid!

Náš přístup k boji proti vypadávání vlasů je komplexní a cílený, hluboce rozumí složitosti biologie vlasů. Srdcem naší řady proti vypadávání vlasů je Redensyl, aktivní složka obsažená ve všech kosmetických produktech Revalid zaměřených na vypadávání vlasů. Redensyl má vědecky potvrzené účinky na růst vlasů a omezuje jejich vypadávání. Klinická studie prokázala, že Redensyl cíleně působí na kmenové buňky vlasového folikulu, které jsou klíčové pro růst nových vlasů.

Náš sortiment zahrnuje:

Revalid Stimulating Shampoo: Zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje pokožku hlavy pomocí směsi vitaminů a rostlinných extraktů.

Revalid Regrowth Serum: Posiluje vlasové kořínky, snižuje záněty, stimuluje růst nových vlasů a zpomaluje jejich vypadávání.

Revalid Hair Complex: Doplněk stravy, který poskytuje základní živiny zevnitř. Podporuje celkové zdraví nejen vlasů, ale i nehtů.

Tato kombinace zajišťuje revitalizaci vlasové pokožky, výživu folikulů a účinné řešení všech vnitřních faktorů přispívajících ke zdraví vlasů. Náš holistický přístup nabízí komplexní řešení pro ty, kteří hledají plnější a zdravější hřívu.

Pro muže nabízíme Energizující šampon Revalid, speciálně přizpůsobený potřebám mužské péče o vlasy. Tento šampon obsahuje revitalizační vlastnosti patentu Redensyl a dodává pokožce hlavy povzbuzující energii, vitalitu a sílu.