Jak na domácí wellness – péči o svou krásu zvládneme i bez profesionálů!

0
 

Co dělat v situaci, kdy se nemůžeme svěřit do rukou naší oblíbené kadeřnice, manikérky nebo kosmetičky? I když momentálně nelze využít jejich služeb, není třeba zoufat. Péči o tělo, pleť i vlasy lze zvládnout z pohodlí domova. Nastala nejlepší doba se zastavit, věnovat čas sami sobě a připravit si malé domácí wellness, které ocení naše tělo i mysl.

K vytvoření domácí oázy relaxace není nutné mít speciální masážní vanu ani saunu. Obzvlášť v zimě není nic příjemnějšího než se ponořit do teplé lázně s pěnou, solí nebo olejem do koupele. Teplá voda má navíc příznivé účinky na naše tělo. Zrychluje krevní oběh, zlepšuje prokrvení celého těla, účinkuje také na bolesti svalů a kloubů a mnoha lidem pomáhá se zvládnutím stresu. Celý rok jen spěcháme a nemáme čas sami na sebe. Teď je ta pravá chvíle zpomalit a věnovat se sami sobě. Relaxační koupel je dobrým začátkem!

Vlasy

Ať už ve vaně rádi čtete, vychutnáváte si skleničku vína nebo relaxujete při aromatických svíčkách, čas strávený v ní lze využít i k péči o vlasy. Jednou za týden se doporučuje kadeře důkladně vyživit pomocí kvalitní vlasové masky. Někdy ale na tento týdenní rituál nemáme čas nebo nenecháme masku působit dostatečně dlouho. Pro ideální výsledky se nicméně vyplatí být trpěliví a nechat ji do vlasů řádně proniknout. Před použitím masky vlasy umyjte šamponem, během mytí zkuste prsty několik minut masírovat pokožku hlavy. Pomůžete tak jejímu prokrvení, což se pozitivně odrazí na kvalitě vašich kadeří. Ty po umytí jemně vysušte ručníkem. Vlasy nasáklé vodou totiž nemají kapacitu masku dostatečně vstřebat.

Pleť

I naší pleti můžeme pomoct péčí v domácím prostředí. Právě teplou koupelí se otevírají póry kůže a ta potom snáze vstřebává pečující kosmetiku. Když vyjdete z vany, využijte této příležitosti k nanesení vyživující pleťové masky, hydratačního krému nebo séra. Produkt nechte působit a nezapomeňte na rty. Nebojte se nanést na ně balzám v silnější vrstvě než obvykle a nechte rty regenerovat.

Pedikúra

Pokud se chystáme na domácí pedikúru, je opět nejlepší s ní začít po vaně nebo sprše. Kůže na patách působením teplé vody změkne a péče o nohy je snadnější. Po broušení kůže na patách se doporučuje nanést na chodidla hutný krém na nohy a navléct bavlněné ponožky, ve kterých je možné i spát. Po probuzení budou paty měkké a hydratované.

Po koupeli a péči o tělo i vlasy je vhodné ještě alespoň 15 minut relaxovat. Když si dopředu necháme na topení nahřát ručník nebo župan, můžete do něj vklouznout a uchovat si tak hřejivý pocit z teplé lázně po delší dobu.