MAGAZÍN

Jak na šetrné rovnání vlasů - jaké přístroje na to zvolit, jak rovnat vlasy...

 

Jak na šetrné rovnání vlasů? Přečtěte si osvědčené rady a tipy.

Milujete rovné vlasy, které jsou hedvábně lesklé? Poznejte, jak na šetrné rovnání vlasů, aby vaše koruna krásy zářila. V našem článku najdete tipy na rovnání vlasů bez žehličky i s ní.

Základem rovnání vlasů je správná kosmetika

Vhodná kosmetika vám pomůže s krepatými vlasy. Ušetří vám tak práci se žehlením nebo fénováním. Vyzkoušet můžete například Revalid Repair Mask, intenzivní obnovující péči se speciálním složením. Vyživující panthenol, alantoin, pšeničný a ovesný extrakt pronikají hluboko do struktury vlasů a obnovují jejich vitalitu. Maska zanechává vlasy nádherně hebké. A po pravidelném používání minimalizuje krepatění a třepení konečků.

Se suchými a oslabenými vlasy vám pomůže Revalid posilující proteinový šampon. Důkladně a šetrně myje, a přitom je revitalizuje. Vyživující složky jako extrakt z pšeničných klíčků a panthenol posilují strukturu vlasu. Alantoin a ovesný extrakt zase zklidní pokožku. Pro kompletní péči použijte Revalid Conditioner, který zanechává vlasy hebké, lesklé a bez zatížení. Navíc se budou snadno rozčesávat.

Jakým způsobem vlasy foukat, aby byly rovné?

Účinnou metodou na rovnání vlasů je i správná technika foukání. Jak na to? Vezměte si fén s nastavitelnou teplotou vzduchu a odnímatelnou hubicí, kvalitní plochý kartáč a přípravek pro tepelnou ochranu vlasů.

1. Rozčesání: Před foukáním vlasy pořádně rozčešte. Použijte kvalitní kartáč.

2. Naneste přípravek pro tepelnou ochranu: Zmírníte tak poškození vlasů vysokými teplotami.

3. Vlasy prosušte: Použijte fén bez nasazení hubice a vlasy foukejte po celé hlavě tak, aby zůstaly zhruba z 10 % vlhké. Pokud máte vlasy vlnité nebo kudrnaté, nechte je vlhčí.

4. Foukání: Na fén nasaďte hubici. Vlasy rozdělte na část nad čelem, prostřední a spodní. Spodní část nechte volně a zbytek vlasů oddělte pomocí skřipců. S plochým kartáčem a fénem klouzejte po vlasech směrem dolů, vždy kopírujte směr růstu. Teplý vzduch bude vaše vlasy tvarovat a uhlazovat. Po vysušení vlasy ještě vyfoukejte studeným vzduchem, který váš účes zafixuje.

Tipy na šetrné rovnání vlasů s žehličkou

Je žehlička na vlasy nástroj, bez kterého se neobejdete? Žehlete vaše vlasy šetrně. Přinášíme vám 5 tipů:

1. Vlasy žehlete suché a dobře rozčesané.

2. Nepoužívejte před žehlením olej, lak na vlasy nebo tužidlo.

3. Začínejte u spodní části. Prameny silné 1,5 až 2 centimetry žehlete postupně jeden po druhém.

4. Při žehlení se vždy zastavujte pouze na několik vteřin.

5. Před žehlením použijte tepelnou ochranu.

Rovnání vlasů bez žehličky – přírodní pomocníci, kteří vám pomohou vlasy narovnat

Vaše vlasy jsou přirozeně krepaté nebo kudrnaté a vy si nedovedete bez žehličky představit ani den? Časté žehlení může vlasy poškozovat a způsobovat třepení konečků. Přinášíme vám tipy na přírodní pomocníky, kteří vám s rovnáním vlasů mohou pomoci.

Jablečný ocet: Jedná se o jeden z nejúčinnějších prostředků, jak získat přirozeně rovné vlasy. Příprava oplachu je velmi jednoduchá. Dobře promíchejte půl šálku jablečného octa a jeden šálek vody. Roztok nalijte do rozprašovače. Po umytí vlasů ho nastříkejte na celou hlavu. Pomocí prstů projeďte vlasy a co nejvíce je narovnejte. Po pár minutách působení hlavu opláchněte vlažnou vodou. Jablečný ocet obnovuje rovnováhu pH vlasů a dokáže nepoddajné vlasy narovnat.

Mléko: Mléko jako přírodní žehlička? Kasein a syrovátkový protein promění vaše krepaté vlasy na rovné. Kromě vyhlazení je také posílí a hydratují. Celý proces je velmi jednoduchý. Po umytí vlasů vezměte šálek mléka a pomocí prstů nanášejte mléko na jednotlivé prameny vlasů. Zbývající mléko nalijte na vlasy a pokožku hlavy. Počkejte minutu a dobře opláchněte vodou. Použít můžete mléko kravské, kozí, mandlové nebo kokosové.