Jak prodloužit mládí vašich vlasů

0
 

Stárnutí vlasů se neprojevuje jen šedivěním. Ztráta objemu, hydratace a lesku, lámavost, vypadávání, ztenčení vlasu – všechny tyto projevy souvisí se stárnutím. I když se naše vlasy neustále obměňují, když vypadávají a na jejich místě rostou vlasy nové, vlasová cibulka se s věkem postupně zmenšuje a pokožka hlavy produkuje méně mazu, který vlasy přirozeně chrání. Toto má za následek jejich horší kvalitu i vzhled. Naštěstí se ale dá leccos zachránit změnou životního stylu a kvalitní péčí o vlasy. Novinkou je anti-age vlasová kosmetika určená speciálně pro zpomalení procesu stárnutí vlasů a uchování jejich hydratace, objemu a lesku.

Životní styl i péče jsou stejně důležité

S přibývajícím věkem je čím dál tím důležitější věnovat vlasům dostatečnou péči. S nástupem prvních šedin volí většina žen barvení vlasů, je ovšem zásadní, aby šlo o barvy kvalitní a barvení probíhalo nejlépe v kadeřnictví a následovala po něm náležitá péče. Při tepelné úpravě vlasů doma je nutné nezapomínat na tepelnou ochranu a raději si dát s vysoušením vlasů načas než fénovat s nejvyšší nastavenou teplotou, která vlasy ničí. Co se týče vlasové kosmetiky, kvalitní šampon a kondicionér jsou sice dobrý základ, ale stárnoucím vlasům bychom už měli dopřát výjimečnou péči v podobě pravidelného používání masky na vlasy jednou až dvakrát týdně spolu se sérem nebo tonikem, které se aplikuje přímo ke kořínkům vlasů.

Co se životního stylu týče, samozřejmostí by měl být pravidelný pohyb, díky kterému se zrychlí cirkulace krve v těle a k vlasové cibulce se tak dostane více kyslíku a živin, stejně jako pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály. Zařaďte do jídelníčku vejce, která jsou plná proteinů, luštěniny, které obsahují bílkoviny i železo nebo vlašské ořechy, které jsou bohatým zdrojem biotinu. Biotin je ve vodě rozpustný vitamín B7, který pomáhá zdraví vlasů a pokožky hlavy. Pozitivní vliv na vlasy především z hlediska jejich řídnutí má jód, který pomáhá ustálit činnost štítné žlázy, která reguluje hormonální činnost v našem těle a proto je její správné fungování pro zdraví vlasů zásadní. Bohatým zdrojem jódu jsou hlavně mořské ryby. Nikoho asi nepřekvapí důležitost vitamínu C, a to i pro vlasy. Najdete ho v citrusech, jahodách, paprice nebo brokolici. Další vitamínovou bombou pro naše lokny je zelená listová zelenina, jako je například špenát, kapusta, mangold. Jsou to dobré zdroje železa, folátů, vitamínu C a beta karotenu.

Kdy začínají vlasy stárnout?

Stárnutí vlasů je do velké míry individuální záležitostí, ovšem změny můžeme začít pociťovat už po třicítce. A nejde zdaleka jen o první šedivé vlasy v naší kštici. Můžeme si také všimnout slábnutí vlasů, ztráty lesku, větší lámavosti, třepení v konečcích a menší hustoty. Velký vliv na stárnutí vlasů má samozřejmě náš životní styl, nezanedbatelnou roli ale hraje i genetika. Každopádně se na vzhledu našich kadeří podepíše nedostatek spánku, dlouhodobý stres, nesprávná životospráva nebo domácí péče o vlasy.

Vsaďte na vlasovou kosmetiku určenou na zpomalení stárnutí vlasů

I když stárnutí vlasů nelze zcela zvrátit, pomocí moderních metod je alespoň možné jeho negativní dopady zmírnit či zpomalit. A když existuje anti-age pleťová kosmetika, není divu, že stejně tak existují přípravky na vlasy, které jim zaručí podobný efekt, tedy zpomalení jejich stárnutí.

Revalid® Anti-Aging Shampoo a Revalid® Anti-Aging Fluid obsahují inovativní aktivní složku DN-Age™, která je extrahována z listů kasie křídlaté (Cassia alata). DN-Age™ zajišťuje efektivní ochranu vlasovým folikulům v pokožce hlavy. S přibývajícími léty kožní buňky vlasové pokožky ztrácejí svoji přirozenou schopnost se bránit poškození, což vede k urychlení procesu stárnutí. DN-Age™ má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, podporuje opravné buněčné mechanismy, působí proti šedivění vlasů a pozitivně ovlivňuje jejich růst. Tímto způsobem přispívá ke zpomalení stárnutí vlasů. 80 % účastníků klinické studie uvedlo, že po každodenní aplikaci DN-Age™ na pokožku hlavy byly jejich vlasy silnější a hustější.* Dodatečnou ochranu zajišťuje vlasům a pokožce hlavy výtažek z protěže alpské. Protěž má silné antioxidační vlastnosti, vychytává volné radikály a chrání DNA. Pomáhá pokožce uchovat si přirozenou rovnováhu a výrazně snižuje její citlivost.

Výrobky Revalid® Anti-Aging Shampoo a Revalid® Anti-Aging Fluid zakoupíte ve všech dobrých lékárnách.