MAGAZÍN

Jak řešit nadměrné padání vlasů po covidu-19?

 

Prodělali jste onemocnění Covid-19 a nyní vás překvapilo nadměrné padání vlasů? I to je možné. Bohužel dlouhodobé dopady tohoto onemocnění na lidské zdraví prozatím nejsou zcela prozkoumány, ale jedním z dlouhodobých následků covidu-19 může být extrémní vypadávání vlasů. To je viditelné hlavně u žen a dostavuje se i několik měsíců po prodělané nemoci. Některé ženy tvrdí, že tolik vlasů neztratily ani v těhotenství a šestinedělí. 

Co stojí za nadměrným padáním vlasů

Za nadměrným padáním vlasů mohou, kromě covidu-19, stát různé nemoci, nevyvážený jídelníček i velký stres. Ve spojení s covidem-19 bohužel nastává vše zmíněné. Stres, který panuje od počátku vypuknutí pandemie, ve chvíli, kdy se člověk nakazí, vrcholí. S nemocí přichází nechuť k jídlu, tedy i člověk, který se doposud stravoval vyváženě, může na několik dní i týdnů vypadnout ze svého pravidelného stravovacího režimu. A k tomu všemu se přidává horečka. Všechny tyto faktory mohou způsobit, že vlasové vlákno přestává růst. Nějakou dobu sice ještě drží ve vlasovém folikulu, ale za několik měsíců vypadává. Tím se zadělává na dlouhodobý problém, který je potřeba začít co nejdříve řešit.

Jak obnovit růst vlasů?

Pokud chcete obnovit růst vlasů, je potřeba, aby vlasový folikul spustil nové vlasové vlákno. A to bez patřičné výživy zvenku i zevnitř nepůjde. Pro růst vlasů je potřeba prokrvení vlasového folikulu a dostatečné okysličování vlasového kořínku. Obojí můžete zajistit správnou vlasovou kosmetikou.

3 kroky ošetření v boji proti padání vlasů po covidu-19

Naštěstí pro vás máme řešení, které vaše oslabené vlasy se sklonem k vypadávání potřebují. Naše vlasová péče Revalid se při správném používání postará o komplexní péči vlasu zevnitř i zvenku. Stačí postupovat následovně:

  • Vlasy umývejte pravidelně a pečlivě podle potřeby stimulujícím šamponem proti vypadávání vlasů Revalid Stimulating Shampoo. Šampon cíleně působí na kmenové buňky vlasového folikulu, které jsou klíčové pro růst nových vlasů. K oplachu používejte vlažnou vodu, nikoli horkou.
  • Na umyté vlasy naneste vyživující sérum Revalid Regrowth Serum, které obnovuje růst vlasů, omezuje vypadávání vlasů a zvyšuje jejich hustotu až o 8 %, což odpovídá až 28 000 novým vlasům po 3 měsících každodenního používání. Sérum již neoplachujte a nechte ho působit. Sérum obsahuje přelomový patent Redensyl®, který má schopnost stimulovat kmenové buňky a aktivovat tak růst nového vlasu.
  • Pro výživu vlasů zevnitř doporučujeme začít užívat doplněk stravy ve formě vlasových kapslí Revalid Hair Complex, který obsahuje důležité vitamíny B1, B5, B6, biotin, D3 a minerály (zinek, měď, železo) pro růst vlasů. Aktivní složky ve vlasových kapslích stimulují tvorbu keratinu, který je klíčovým biologickým stavebním kamenem vlasů. To podporuje růst vlasů a obnovuje jeho ztracenou pružnost.

Nezapomeňte obnovit pestrý jídelníček a odpočívejte

Pokud jste po prodělané nemoci covid-19 stále nenajeli na svůj vyvážený jídelníček, tak to ihned napravte, neboť na skladbě jídelníčku taktéž hodně záleží. Zařaďte do vašeho stravování hlavně jídla bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, protože právě ty se podílí na kvalitě a lesku vašich vlasů. Bílkoviny jsou pro změnu důležité pro růst vašich vlasů. Listová zelenina napomáhá s okysličením krve, a tedy i vlasového folikulu. Neopomínejte ani stravu bohatou na vitamíny B, C, E a minerály, jako jsou hořčík a zinek. Dostatečně odpočívejte, dopřejte si kvalitní spánek a brzy budete mít opět oslnivou hřívu jako dřív.