MAGAZÍN

Jak vybrat nejlepší kartáč na vlasy?

 

Chcete, aby vaše vlasy vypadaly zdravě na první pohled? Pak kromě kvalitní vlasové kosmetiky  nezapomínejte také na kvalitní kartáč na vlasy a správnou techniku česání. Zdá se vám to jako maličkost? Tak právě tahle maličkost má docela veliký vliv na celkový vzhled vašich vlasů. Věděli jste, že špatný výběr hřebenu může vést k jejich lámání trhání a celkovému poškození? Proto vám přinášíme pár tipů pro správný výběr kartáče na vaše vlasy.

Je důležitý materiál hřebenu na vlasy?

Ano! Základním kritériem výběru by měl být právě materiál, ze kterého je hřeben na vlasy vyroben. Ne každý materiál je totiž vhodný zrovna pro vaše vlasy. Udělejte si přehled, který je pro vaše vlasy ideální.

Pro jemné vlasy

Slyšíte všude kolem sebe o kartáčích z jemných kančích štětin? Tyto kartáče jsou opravdu skvělou volbou, ale pouze pro stejně tak jemné vlasy, jako jsou štětiny samy. Kančí štětiny vlasy rozčešou velice jemně, aniž by je nikterak zatěžovaly. Jsou tedy ideální pro jemné dětské vlásky nebo na prodloužené vlasy.

Pro mokré vlasy

Ptáte se, čím nejlépe při mytí hlavy včesat kondicionér do vašich vlasů? K tomu dobře poslouží právě plastové kartáče s měkkými plastovými štětinami. Tento typ kartáče vlasy daleko méně zacuchává a láme, proto je ideální právě pro mokré česání.

Pro husté a dlouhé vlasy

Možná už jste tento výraz někdy slyšeli, možná nikoliv. Dikobraz je název pro kartáč, který kombinuje kančí a nylonové štětiny. Je vhodný pro husté, dlouhé a jemné vlasy.

Pro všechny typy vlasů

Pokud vám žádný z předchozích hřebenů nevyhovuje, doporučujeme jít klasickou cestou, a česat se dřevěným kartáčem na vlasy. Je to univerzální řešení pro všechny typy vlasů, a navíc si s tímto hřebenem s dřevěnými bodlinami můžeme dopřát příjemnou masáž hlavy.

Plochý nebo kulatý kartáč na vlasy?

Máte dilema, zda sáhnout spíše po kulatém kartáči na vlasy nebo po tom plochém? I ve tvaru je zásadní rozdíl. Podívejte se, v čem vám pomohou.

Rozčesání hustých vlasů

Pro husté vlasy vybírejte širší plochý kartáč, který vám perfektně poslouží při každodenním rozčesávání zacuchaných vlasů.

Fénování a styling

Na fénování a styling se vám bude lépe hodit kulatý kartáč na vlasy. A věřte, že stačí trochu tréninku a s takovýmto hřebenem dokážete zázraky v podobě vln, loken, ale i perfektního narovnání.

Ergonomická rukojeť

Takovým příjemným bonusem navíc může být ergonomická rukojeť vašeho vybraného kartáče na vlasy. Vlasy to neocení, ale vaše ruka ano. Přeci jen vlasy češete několikrát denně.

4 tipy pro správné česání vlasů

Pokud jste si vybrali ten nejlepší kartáč na vaše vlasy, pojďte se s ním také správně učesat. Není to žádná věda, stačí dodržet pár našich tipů a vaše hříva bude plesat blahem.

1. Vždy pročesávejte vlasy po celé délce a zbytečně nedrážděte pokožku hlavy hrubým používáním hřebenu.

2. Před česáním nechte mokré vlasy vždy proschnout. Česáním mokrých vlasů může dojít k jejich poškození. (Pokud nejde o včesání kondicionéru do mokrých vlasů při jejich mytí vhodným kartáčem, což je nezbytné.)

3. Rozčesávejte vlasy vždy od konečků a postupujte vzhůru.

4. Nečesejte se příliš často, ať předejdete zbytečnému maštění.

Nezapomeňte na kvalitní vlasovou kosmetiku

Ať byste se česali sebelíp, bez kvalitní vlasové kosmetiky to nikdy nebude ono. Proto také nezapomeňte vybrat správnou vlasovou péči podle typu vašich vlasů.