MAGAZÍN

Jak zvýšit hustotu vlasů a podpořit jejich růst?

 

Jak zvýšit hustotu vlasů a podpořit jejich růst?

Husté vlasy plné lesku byly vždy symbolem krásy, zdraví a celkové pohody. Zajímá vás, jak zvýšit hustotu vlasů? Důležité je podpořit jejich přirozený růst a omezit vypadávání. Samozřejmostí je používání správné vlasové kosmetiky.

Pokud chcete zvýšit hustotu vlasů, omezte jejich vypadávání

Jak předcházet zvýšenému padání vlasů? Žádný stoprocentní návod jak omezit vypadávání vlasů bohužel neexistuje. Důležité je o vlasy pečovat správnou kosmetikou. Pro mytí vlasů doporučujeme stimulující šampon proti vypadávání vlasů v kombinaci se sérem na růst vlasů. Vhodné je také omezení chemických kosmetických přípravků pro styling. Přečtěte si celý článek o tom, jak zabránit vypadávání vlasů. Ptáte se, jak poznám, že mám problém s vypadáváním vlasů? Vypadávání vlasů je normální a je to součást jejich obnovy. Pokud tedy každý den najdete na podlaze několik vlasů, neznamená to, že máte nějaký problém. Zpozornět byste měli až v okamžiku, kdy najdete na hřebenu či polštáři větší chomáče vlasů. Pokud se vám na hlavě objevují holá místa, měli byste vypadávání vlasů (alopecii) okamžitě začít řešit.

Správná péče dokáže doslova zázraky

Člověku běžně naroste asi 1 až 1,5 cm nových vlasů za měsíc, za rok je to v průměru 15 cm. U každého mohou být tato čísla trošku jiná a jsou z větší části ovlivněna geneticky. Záleží ale také na věku, celkovém zdravotním stavu, výživě nebo konkrétním typu vlasů a správné péči o ně.

Zní to možná paradoxně, ale pravidelné zastřihávání konečků je pro růst vlasů velmi důležité. Odstraníte tak mrtvé konce vlasů, které jsou zbytečnou zátěží. Vlasy můžete zastřihávat přibližně o půl centimetru každých 6 až 8 týdnů.

Pomoci mohou také pravidelné masáže hlavy, které prokrvují pokožku. Působí také proti stresu, který může být také spouštěčem vypadávání vlasů. Doporučujeme masírovat pokožku hlavy malými krouživými pohyby prstů po dobu několika minut, ideálně po použití séra na růst vlasů.

Používejte kvalitní kosmetiku, která podpoří růst vlasů

Přirozený růstový cyklus můžete podpořit například pomocí komplexní vlasové péče proti nadměrnému padání vlasůRevalid  Regrowth Serum a Revalid  Stimulating Shampoo. Oba tyto přípravky obsahují inovativní aktivní složku Redensyl, která cíleně působí na kmenové buňky vlasového folikulu a podporuje růst nových vlasů. Tato revoluční aktivní složka byla vytvořena na základě vědeckých poznatků z oblasti regenerativní medicíny. Díky ní budou vaše vlasy opět plné života a už vás nebudou muset trápit otázky, jak zabránit vypadávání vlasů nebo zvýšit jejich hustotu.

Nezapomeňte vlasovou kosmetiku správně použít. Malé množství šamponu proti vypadávání vlasů smíchejte v dlaních s vodou a vytvořte jemnou pěnu. Poté zlehka vmasírujte do mokrých vlasů pomocí konečků prstů. Nechte šampon asi 1 minutu působit a důkladně opláchněte. Poté naneste na postiženou oblast sérum na růst vlasů a neoplachujte. Nesprchujte se, nekoupejte se, nemyjte si vlasy nebo nechoďte do sauny alespoň 6 hodin po aplikaci séra, protože tím byste jeho účinek narušili. Pro optimální výsledky doporučujeme používat sérum každý den minimálně 3 až 6 měsíců.

Jak pomocí vašeho jídelníčku, zvýšit hustotu vlasů?

Na rychlosti růstu vlasů se dlouhodobě podepisuje váš životní styl včetně jídelníčku. Aby byly vlasy zdravé a mohly přirozeně růst, potřebují dostatečný přísun živin také zevnitř. Růst vlasů například podporují jídla bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny B, C, E a také hořčík, zinek nebo selen. Nedostatek těchto minerálů a vitamínů může dle souhrnné studie z roku 2018 souviset s rozvojem alopecie.

Vhodné potraviny, které zlepší kondici a zvýší hustotu vašich vlasů, jsou například vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, některé druhy ořechů, losos, čočka nebo jogurt. Množství potřebných živin dodá vašim vlasům také listová zelenina, jako například kapusta, špenát nebo mangold. Zinek a selen jsou ideální pro posílení vašich kořínků, najdete je v ovoci, rybách, drůbeži, listové zelenině, mléku či sóje.

Pro doplnění potřebných živin pro vaše vlasy můžete užívat také doplňky stravy, které obsahují vše potřebné. Doporučujeme kapsle Revalid Hair Complex, které obsahují nejmodernější kombinace aktivních složek pro péči o vlasy a nehty. Nezapomínejte však, že doplňky stravy neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.