MAGAZÍN

Krásné vlasy díky domácí péči

 

I bez pomoci kadeřníka lze mít upravené a zdravě vypadající vlasy. Když zůstáváme doma, je to skvělá příležitost k tomu dopřát si časově náročnější péči, ke které se v běžném režimu často nedostaneme. Může se jednat o vlasové zábaly, masky nebo kúry. Při práci z domova máme ráno více času sami na sebe. Místo ranního spěchu si tak můžeme dovolit strávit více času úpravou zevnějšku, vyzkoušet jiný způsob líčení než obvykle nebo si učesat vlasy novým způsobem.

Experimentujte s účesy!

Pokud si zapleteme volný cop na noc, můžeme se následující den chlubit ležérními plážovými vlnami, a to bez tepelné úpravy vlasů. Majitelky kratších vlasů mohou vyzkoušet změnit umístění pěšinky, která často dokáže udělat velký rozdíl ve výsledném vzhledu celého obličeje. Další možností je vyzkoušet různé způsoby fénování. Vysoušení vlasů přes kulatý kartáč je časově náročné a ze začátku obtížné. Pokud máte na péči o svůj zevnějšek více času, vyplatí se ho investovat do trénování techniky, která vám i vašim vlasům vyhovuje nejlépe. Stačí trocha cviku a vlasy lze pomocí kartáče lehce upravit do rovného i vlnitého stylu. Na Youtube je k nalezení mnoho video návodů, které srozumitelně a krok po kroku vysvětlí, jak dosáhnout vysněného účesu v domácích podmínkách.

Jak barvit a stříhat vlasy bez pomoci profesionálů

V dnešní době je možnost změnit barvu vlasů snadno dostupná pro každého. Na domácím barvení není nic složitého, pokud si nejste jisti odstínem, vyplatí se kontaktovat svoji kadeřnici, která poradí, jak se vyznat v číselném označení barev na vlasy. V domácím prostředí lze experimentovat. Pokud vás láká exotičtější barevný odstín, můžete vyzkoušet barvy na vlasy z drogérie, které se při mytí vymývají. Když budete s výsledkem spokojeni, můžete příště sáhnout po klasické barvě nebo se o dosažení podobného výsledku poradit se svou kadeřnicí. Při barvení je nutné mít na paměti, že barvy na vlasy můžou nenávratně poškodit oblečení. Doporučuje se opatrnost nebo obléct si na barvení tričko, u kterého případné obarvení nebude vadit.

Ne každý se chce pustit do stříhání vlasů doma, obzvlášť pokud s ním nemá žádnou předchozí zkušenost. Stříhání vlasů doma má své zásady. Vlasy se doporučuje zastřihávat vždy rozčesané a mokré. Pokud můžete někoho požádat o pomoc, určitě se vyplatí toho využít a nestříhat se sami. Nejlepší variantou pro mnohé bude počkat na profesionála, zatím nechat vlasy růst a dopřát jim pečlivou péči a hloubkovou výživu, například v podobě přípravků z lékárny.

Vlasy ocení vitamíny

Zejména při zvýšeném vypadávání vlasů se vyplatí nasadit vitamínovou kůru. Aby byla taková kůra účinná měla by trvat alespoň tři měsíce. Správně zvolená kůra dokáže vyřešit víc než vypadávání vlasů. Pomůže také v případě, že trpíte lámavostí vlasů, vaše kadeře jsou mdlé a bez lesku nebo se i při pravidelném zastřihávání v konečcích třepí.

Ideální kúra by měla obsahovat vitamíny B5, B1, B6 a B10, které pomohou s oslabenými vlasy, padajícími víc, než je obvyklé. Vlasy budou díky těmto klíčovým vitamínům lépe vypadat, pouhým okem si všimnete jejich větší hustoty. Další složky např. extrakty z prosa, pšeničných klíčků a kvasnic zaručí lesk a zdravě vypadající kadeře.

 Vitamínová kůra je ale přínosná nejen pro vaše vlasy. Podporuje také růst nehtů a snižuje jejich lámavost.