MAGAZÍN

Péče o vlasy u moře/Po návratu z moře

 

Správná péče o vlasy u moře z vás udělá královnu pláže

Pravidelné koupání v moři dokáže ve vlasech napáchat pěknou paseku. Vaše péče o vlasy by proto měla být u moře obzvlášť důkladná. Jen v takovém případě si z dovolené odvezete nejen krásné opálení, ale i lesklé vlasy plné života.

Slaná voda na vlasy – blahodárný zázrak nebo obávaný nepřítel?

Už jste asi slyšeli, že slaná voda má spoustu pozitivních účinků. A také to, že je pro vlasy velkým nepřítelem. Obě tvrzení jsou správná. Slaná voda může být pro vaše vlasy prospěšná, ale dokáže je také pěkně poničit.

Mořská voda, která je plná soli, působí blahodárně na pokožku hlavy. Díky svým antibakteriálním účinkům pomáhá eliminovat tvorbu lupů či nadměrnou aktivitu mazových žláz. Ve správném množství umí mořská sůl i posilovat vlasové folikuly či obnovit poškozené vlasy. To vše, díky pestrému složení, které zahrnuje např. draslík, hořčík a další prospěšné prvky.

Když sůl vlasům škodí

Proč tedy dovolená u moře vašim vlasům neprospívá? Vysoký obsah soli za pomoci slunečních paprsků a vysoké vzdušné vlhkosti z vlasů vytahuje vlhkost. A právě obsah vody ve vlasech je to, co je dělá pružné, elastické a krásné. Pokud vlasy nebudete hydratovat, stanou se po několika dnech strávených u moře suché, křehké a bez života. Náročněji se budou rozčesávat a rychleji cuchat. Krystaly mořské soli také narušují proteinové vazby uvnitř vlasů, což způsobuje vyšší lámavost. Pro barvené vlasy je tato zátěž ještě větší, a o to větší péči potřebují.

Řekněte ne suchým a lámavým vlasům

Jak pečovat o vlasy u moře? Suchým a oslabeným vlasům pomůže pořádná dávka hydratace. Dopřejte svým vlasům po radovánkách v moři okamžitou úlevu a zabraňte dalšímu poškozování. Kosmetická řada Revalid Hair Repair System se skládá z přípravků, které vaše vlasy posílí, vyživí a hydratují.

Vyzkoušejte 4 jednoduché kroky:

  • Posilující Revalid Shampoo vaše vlasy šetrně a důkladně umyje. Inovativní složky zase dodají potřebnou výživu.                  
  • Pečující Revalid Conditioner zlepšuje strukturu vlasů, obnovuje jejich hustotu a vitalitu. Rovněž zanechá vaše vlasy hebké, lesklé, bohaté a lehce rozčesatelné, to vše bez zatížení.
  • Vyživující Revalid Repair Mask je skvělá intenzivní péče, kterou vlasy poškozené od sluníčka a mořské vody potřebují.                     
  • Aktivující Revalid Hair tonic obsahuje energizující složení, které bojuje proti stárnutí vlasových folikulů, zabraňuje vypadávání a stimuluje růst.
     

Nezapomeňte na UV ochranu na vlasy

Chcete si užívat dovolenou plnou sluníčka? UV ochrana na vlasy by se pak měla stát vaší povinnou výbavou. Nadměrné slunění totiž zanechá vlasy suché, bez lesku, tuhé, lámavé či s hrubou strukturou povrchu a mohou také začít předčasně stárnout. Kromě toho se začnou třepit konečky, protože dochází k poškození vlasové kutikuly, což je vnější vrstva vlasu. Kutikulu je potřeba chránit kvůli zachování celistvosti vlasu. Toho lze dosáhnout vyvarováním se škodlivých vlivů (nadměrného slunění) nebo používáním produktů vlasové kosmetiky s ochranou před UV zářením. Vyzkoušet můžete například Revalid Anti-Aging Fluid, který chrání vlasy a pokožku hlavy před škodlivým UV zářením. Vaše péče o vlasy u moře tak bude kompletní.