MAGAZÍN

Péče o vlasy v zimě

 

Dokud nás vlasy něčím nezlobí, vnímáme je jako samozřejmost, která nevyžaduje zvláštní péči. Teprve když se nám kadeře začnou lámat, třepit a připomínají suchou koudel bez života, uvědomíme si, že potřebují naši laskavou péči. V zimních měsících obzvlášť. Vlasy bývají v tomto období obvykle suché, lámavé a neposlušné. Tím máme na mysli, že snaha o veškerý styling přichází vniveč, vlasy poletují a těžko je zkrotíte. Pokud nosíte čepici, ale i vysoké límce a šály, je vysvětlení jednoduché. Jejich materiál přichází do těsného kontaktu s vlasovými vlákny, dochází ke tření a vzniku statické elektřiny. Teplo a tření ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu. Dochází k poškození vlasové kutikuly a to vede k lámavým, zplihlým a matně vypadajícím vlasům. Ptáte se, jaké je řešení? Pár tipů pro vás máme. 

Stop poletování!

Vzdát se čepice a šály a riskovat nastydnutí rozhodně neradíme. Zkuste ale trik kadeřníků, a tím je používání spreje s recepturou se solí (sea salt sprej), a to zejména v případě, že jste majitelkou jemných a mastících se vlasů. Sprej totiž zdrsní povrch vlasu a vaše hříva nebude ve výsledku tolik zplihlá. Vyplatí se nosit jej v zimě s sebou v kabelce. Jestliže jsou vaše vlasy spíše suché, vsaďte na používání vlasových vosků a olejů nebo uhlazujících mlék. Pozor, nepřežeňte to s množstvím, stačí pár kapek, abyste účes zbytečně nezatížili. 

Správná péče

Chcete-li dodat své hřívě trochu života, zkuste vyměnit pečující kosmetiku. Do své kosmetické výbavy zařaďte vyživující šampony a kondicionéry a bohaté pečující masky. Mnoho lidí považuje za dokonalý způsob regenerace nanesení hutné olejové kúry. Takový druh regenerační péče je samozřejmě vhodný, ale jen pro suché, poškozené vlasy. Mnohem lepší je ale vsadit na kvalitní kosmetiku s vysokým obsahem nejen pečujících, ale i hydratačních složek. Zkuste se poradit v lékárně.

Stop padání!

Klinicky prověřená a oceňovaná aktivní složka Redensyl. Tato inovativní látka stimuluje kmenové buňky, posiluje vlasové kořínky a vede tak k obnově růstového cyklu vlasů. V průběhu zimy lze také doporučit zvýšit příjem látek, které jsou důležité pro výživu vlasů. Dopřávejte si jídla bohatá na proteiny a vitamin B, biotin, zinek, železo a kyselinu listovou. Skladbu jídelníčku můžete podpořit případně také užíváním doplňků stravy určených přímo pro podporu růstu vlasů a jejich zdraví.

Zatočte s lupy!

Koho občas trápí potíže s lupy, moc dobře ví, že na podzim a v zimě se jeho potíže zhoršují. Na vině je nedostatek vlhkosti ve vzduchu, který vede k vysušování pokožky hlavy. Ta produkuje méně mazu, což vede ke vzniku nepříjemných lupů. Jako „bonus“ pak můžeme připočítat i nepříjemné svědění. I zde je namístě vyzkoušet ověřené produkty z lékárny.