MAGAZÍN

Správná rutina péče o vlasy. Oživte své vlasy!

 

Správná rutina péče o vlasy. Oživte své vlasy!

 

Nikdy není pozdě dát svým vlasům nový začátek! Pochopení základů správné péče o vlasy je zásadní, pokud si přejete revitalizovat poškozené vlasy. Koneckonců, mít efektivní rutinu péče o vlasy není tak složité, jak se může zdát.

Pochopte potřeby svých vlasů

Před nastavením rutiny péče o vlasy je nezbytné svým vlasům porozumět. Pokud trpíte suchými a slabými vlasy a chcete jim vrátit ztracenou vitalitu, postupujte podle těchto jednoduchých kroků rutiny péče o vlasy s použitím produktové řady Revalid Dry & Devitalized pro vysoce kvalitní revitalizaci.

1. Mytí

Péče o vlasy začíná ve sprše. Prvním krokem je umytí vlasů šamponem vhodným pro poškozené vlasy. Revitalizační šampon Revalid vlasy jemně čistí a zároveň posiluje jejich strukturu díky výtažku z ovsa, pšeničných klíčků a panthenolu. Abyste zabránili zbavování vlasů jejich přirozených olejů, nepoužívejte horkou vodu, protože vysušuje pokožku hlavy a vlasy. Místo toho použijte vlažnou nebo studenou vodu…

2. Zvláčnění

Funkcí kondicionéru je vlasy zvláčnit a hydratovat, protože vlasy mohou být běžným šamponem vysušeny. Proto po každém mytí používejte kondicionér dle vlastního výběru, abyste vlasy ochránili, zvlhčili a omezili krepatění uzavřením vlasové kutikuly.

Zatímco většina komerčních kondicionérů by měla být aplikována od středních délek ke konečkům – nikoli ke kořínkům, protože to může zvýšit produkci kožního mazu – Revalid Revitalizing Conditioner je určen k aplikaci jak na vlasy, tak na pokožku hlavy. Poskytuje hloubkovou výživu a zklidňuje pokožku hlavy. Obsažený alantoin vlasy hydratuje a usnadňuje následné rozmotávání.

3. Rozčesávání

Po umytí vlasů může být lákavé je rovnou vykartáčovat. Mokré vlasy jsou však náchylnější k lámání. Pro rozčesávání vždy zvolte hřeben se širokými zuby a jemně postupujte směrem nahoru od konečků. Na každodenní bázi co nejvíce omezte interakci s vlasy, včetně kartáčování – obvykle stačí jednou denně.

4. Vysoušení

Teplo v jakékoli formě představuje pro vlasy nebezpečí, ať už je to horká voda, přímé slunce nebo fén. Jsou to však tepelné nástroje, které jsou nejčastějším zdrojem poškození, které aktivně způsobujeme našim vlasům.

Snažte se omezit vysoušení a úpravu vlasů pomocí tepla – zvláště pokud máte jemné vlasy, které jsou náchylnější k lámání. Pokud se rozhodnete použít tyto nástroje, vyberte si takové, které můžete nastavit i na nižší teploty.

5. Hydratace

A konečně, abyste podpořili zdraví svých vlasů, hydratujte je jednou nebo dvakrát týdně, v závislosti na typu vlasů. Buď můžete nanést olej na celou délku vlasů nebo použít hydratační tonikum.

Pro maximální podporu vitality vašich vlasů zevnitř použijte Revalid Hair Tonic, který proniká hluboko do vlasového stvolu, aby zabránil lámání a roztřepeným konečkům a obnovil přirozenou hydrataci. Tonikum obsahuje zároveň kofein, který podporuje růst vlasů.

Jak často byste si měli mýt vlasy?

Frekvence mytí vlasů závisí na typu vlasů.

● Pokud máte rovné a jemné vlasy, možná si budete muset umývat vlasy každý druhý den nebo dokonce každý den, protože přirozené oleje poměrně rychle mizí.

● Na druhou stranu, pokud máte husté a kudrnaté vlasy, možná si budete muset mýt vlasy jen dvakrát týdně, zatímco mytí každý den je může vysušit a bude nezdravé.

● U barvených nebo odbarvených vlasů se mytí doporučuje pouze jednou týdně.

Co dělat pro další podporu vlasů

Chcete-li svým vlasům poskytnout holistickou péči, doplňte svou rutinu péče o vlasy o používání vlasového tonika Revalid Hair Tonic několikrát do roka. Pravidelné nanášení na vlasovou pokožku posiluje vlasové folikuly, čímž zabraňuje vypadávání vlasů a podporuje růst vlasů nových. Aplikujte tonikum denně a jemně ho vmasírujte do pokožky hlavy pro zlepšení krevního oběhu.