MAGAZÍN

Víte, jaké má methionin účinky na vlasy a nehty? Zjistěte, jak funguje a proč je nutné ho do těla dodávat.

 

Pro udržení krásných a vitálních vlasů jsou, kromě základních živin, důležité i aminokyseliny, mezi které patří také methionin. Zajímá vás jak působí na vlasy? Čtěte dál.

Jak funguje methionin a proč je důležitý?

Methionin je jedna z aminokyselin, která se podílí na stavbě bílkovin. Bílkoviny jsou základní stavební prvky všech živých organismů, ve kterých plní různé funkce. Mezi stavební bílkoviny se řadí například keratin, který je základní složkou vlasů, chlupů a vytvářejí se z něj také nehty. A methionin je právě klíčový pro tvorbu keratinu.

Methionin je nutné našemu tělu dodávat

Lidské tělo methionin nedokáže samo vyrobit, proto je důležité dodávat ho potravou nebo pomocí doplňků stravy. Ale nemělo by se to s jeho konzumací přehánět, v nadměrném množství může tělu naopak uškodit. Vyšší dávky methioninu mohou způsobit bolesti hlavy, nevolnosti až zvracení, či snížení obsahu kyseliny listové v krvi.

Methionin najdete v běžných potravinách

Důležité je nezapomínat na pestrý jídelníček. Vyvážená strava obecně a zdravý životní styl jsou pro vaše vlasy velkým pomocníkem. Pokud chcete do těla dostávat methionin v přírodní formě, neopomíjejte jíst maso, vejce, luštěniny, mléčné výrobky nebo ořechy. Zakousnout se tedy můžete do vepřového masa, tuňáka, tofu, ale také například do sýru ricotta.

Doplňky stravy zaručí dodání methioninu ve správném množství

Pokud chcete mít jistotu, že do těla methionin dostáváte ve správném množství a ve spojení s dalšími klíčovými vitamíny a minerály, vsaďte na doplňky stravy. Pokud chcete podpořit zdraví vašich vlasů, doporučujeme například  kapsle Revalid s nejmodernější kombinací aktivních složek pro péči o vlasy a nehty. Pro optimální výsledky zkombinujte kapsle se šamponem a sérem pro regeneraci vlasů. Nezapomeňte si hlídat doporučené denní dávkování každého doplňku stravy a nepřekračujte ho. Zároveň myslete na to, že se nejedná o náhradu pestré a vyvážené stravy či zdravého životního stylu. Jen tak dosáhnete skvělých výsledků.