MAGAZÍN

Jak napravit zničené vlasy? Pečujte o ně zvenku i zevnitř

 

Trápí vás, že nevíte, jak napravit zničené vlasy? Chcete mít opět kštici plnou zdravých a krásně lesklých vlasů, které vám bude každý závidět? Zaměřte se nejen na péči zvenku, ale podpořte své vlasy také zevnitř.

Co vašim vlasům neprospívá?

Nadměrný styling a každodenní kulmování nebo žehlení vám může vlasy oslabit a způsobit jejich lámání či zpomalení růstu. Výrazně uškodit vašim vlasům může také barvení či zesvětlování. Barvení se však nemusíte zcela bát, problematická bývá pouze radikální změna barvy, například z tmavě hnědé na platinovou blond. Poškodit vaše vlasy může také časté melírování nebo permanentní styling. Důležité je dát si pozor na správné mytí i fénování. A i přesto, že o své vlasy pečujete správně, negativně na ně působí také celá řada vnějších vlivů, jako je chlorovaná a slaná voda či sluníčko. Přečtěte si také tipy, jak pečovat o vlasy v létě nebo v zimě.

Komplexní péče vám zajistí napravení zničených vlasů

Správná výživa a péče je pro vlasy zcela zásadní. Pomůže vám vlasy regenerovat, předcházet jejich lámání, třepení konečků a může významně podpořit růst, aby vaše vlasy byly opět korunou krásy.

Regenerujte vlasy zevnitř pomocí keratinu

I vlasy potřebují být zásobovány základními živinami. Stavebním kamenem vlasů je keratin, který podporuje růst a obnovuje jejich pružnost. Pomáhá také vlasy chránit před negativním vlivem tepla či slunečního záření. Keratin je složen z aminokyselin, z nichž nejzásadnější jsou cystein a methionin. Tyto kyseliny byste proto měli hledat v každém přípravku pro regeneraci vlasů. Dále jsou důležité vitamíny jako biotin,  B6, kyselina pantothenová, ale také zinek nebo měď. Všechny tyto požadavky splňuje doplněk stravy ve formě kapslí Revalid® Hair Complex, které dodají vašim vlasům vše, co potřebují, aby byly zdravé a plné života. Kapsle jsme také nechali otestovat, a všech 28 žen, které je dva měsíce užívaly, by je bez váhání doporučilo dál.

Správná vlasová kosmetika pro regeneraci vlasů

Pro dosáhnutí lepšího výsledku je dobré doplněk stravy kombinovat se správnou vlasovou kosmetikou. Doporučujeme Revalid® Stimulating Shampoo a Revalid® Regrowth Serum, osvědčené přípravky s inovativní složkou Redensyl®, která má vědecky potvrzené účinky na růst vlasů a omezení jejich vypadávání. Působí na kmenové buňky vlasového folikulu, které jsou klíčové pro růst nových vlasů. Dalšími aktivními složkami těchto produktů jsou pelyňkový extrakt, který slouží k ochraně a obnovení rovnováhy pokožky hlavy, přírodní hydratační složka ajidew nebo panthenol, který opravuje a posiluje poškozené vlasy. Důležité je také správné použití těchto produktů. Nejdříve vlasy umyjte šamponem, ten poskytne vlasům optimální péči a připraví je na ošetření proti vypadávání pomocí séra. Sérum po nanesení nechte působit a již neoplachujte.

Nezapomínejte ani na pestrý jídelníček

Přidejte do svého jídelníčku potraviny, které podpoří růst, kvalitu i lesk vašich vlasů. Jedná se zejména o jídla bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny B, C, E a také hořčík, zinek nebo selen. Vhodné potraviny, které zlepší kondici vašich vlasů, jsou například vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, některé druhy ořechů, losos, čočka nebo jogurt. Množství potřebných živin dodá vašim vlasům také listová zelenina, jako například kapusta, špenát nebo mangold. Zinek a selen jsou ideální pro posílení vašich kořínků, najdete je v ovoci, rybách, drůbeži, listové zelenině, mléku či sóje. Snažte se také omezit stres a dopřát si dostatek spánku, a jak napravit zničené vlasy, už vás nebude muset trápit.