MAGAZÍN

Jak pečovat o krátké vs. dlouhé vlasy?

 

Jak pečovat o krátké vs. dlouhé vlasy? Je tam rozdíl?

Slyšeli jste, že krátké vlasy žádnou velkou péči nepotřebují? Ve skutečnosti vyžadují stejnou, ne-li o trochu větší než vlasy dlouhé. Jejich úprava je úžasně variabilní, ale styling, který jim dodává objem a tvar, je zároveň i oslabuje. Kvalitní a důsledná péče je nevyhnutná u všech délek, protože jenom tak mohou být vaše vlasy krásné a plné života. 

Jak pečovat o krátké vs. dlouhé vlasy?

1. Používání správné vlasové kosmetiky je základ

Rozhodně nepodceňujte výběr vlasové kosmetiky. Měla by být kvalitní a přizpůsobena přesně vašemu typu vlasů. 

Krátké vlasy se hodí pro ženy s jemnými vlasy

Krátké vlasy jsou ideální volba pro ženy s jemnými vlasy, které velice často bojují s nedostatečným objemem. I když nemáte husté vlasy, můžete bohatého objemu dosáhnout používáním vhodného šamponu a kondicionéru. Kondicionér nanášejte, stejně jako u dlouhých vlasů, asi 2-3 cm od kořínků.

U krátkovlásek platí dvojnásobně, že vlasy musí být po každém mytí velmi pečlivě opláchnuté. Jakmile v nich zbyde vlasová kosmetika, vlasy velice rychle plihnou a ztrácejí objem. Nadměrné používání stylingových přípravku a foukání,  ale vaše vlasy může poškodit. Jen dostatečně hydratované a pevné vlasy jsou na styling dobře připravené. 

Dlouhovlásky by měly používat vlasové masky

Dlouhé vlasy kromě šamponu a kondicionéru vyžadují také pravidelnou péči ve formě masky. Masky mají bohatou krémovou texturu, aplikují se do délek vlasů a obvykle se nechávají působit několik minut. Zanechávají dlouhé vlasy nádherně hebké a lesklé, nejsou ale vhodné ke každodenní péči. Neměly by se používat častěji než jednou týdně. Jejich příliš častým působením by se dlouhé vlasy mohly přetížit a jejich efekt by byl přesně opačný.

2. Péči potřebuje i pokožka hlavy

Nezapomínejte ani na péči o pokožku hlavy. Optimální je, když ji alespoň jednou za 14 dní dopřejete také jemnou masáž. Pro celkové zlepšení kvality vlasů vyzkoušejte REVALID Hair tonic. Revalid vlasové tonikum s energizujícím složením obsahuje kofein, který posiluje vlasové folikuly, předchází nadměrnému padání vlasů a podporuje jejich růst.

3. Správná technika česání je důležitá

Všeobecně platí, že mokré vlasy se při česání poškodí nejsnadněji. Krátké vlasy můžete proto do požadovaného tvaru upravit nejdříve jenom prsty. Pokud pak použijete fén, ideální na ně bude kulatý kartáč se silnějšími hroty. Ten pomůže vlasům dodat objem. 

Na polodlouhé a dlouhé vlasy je vhodné používat ploché rovné kartáče.  Ideálně dřevěné, které vlasy nelámou a neelektrizují tak jako plastové. Chcete-li mít hladké a rovné vlasy, použijte na ně tento kartáč i při foukání. 

4. Pozor na styling krátkých i dlouhých vlasů

U krátkých vlasů bývá největším problémem styling. Aby účes z krátkých vlasů vypadal dokonale, je třeba mu pomoci různými stylingovými přípravky, které ale vlasy zatěžují. Pěnové tužidlo nanášejte v přiměřeném množství ještě do vlhkých vlasů, optimálně bez použití hřebenu. Používejte stylingové přípravky, které o vaše vlasy zároveň i pečují.

U dlouhých vlasů si dejte pozor především na kvalitu fénu a žehličky. Jsou dobrými pomocníky, protože pomáhají vlasům dodat potřebný objem i požadovaný tvar, ale jejich pravidelné používání si vyžaduje zvýšenou péči. Aby byly vaše vlasy maximálně chráněné a minimálně vysušené, používejte speciální přípravky na ochranu před teplem. Nejdůležitější je ale kvalitní šampón a kondicionér pro jejich pravidelnou regeneraci. 

5.Pravidelné zkracování vlasům prospěje 

Krátké, polodlouhé i dlouhé vlasy je třeba pravidelně zastřihávat. Doporučuje se jednou za 3 měsíce. Zastřihávání je důležité pro posílení vlasů, protože se tím zamezí lámavosti konečků. U jemných vlasů, které mají větší sklon k lámavosti se doporučuje zastřihávat třeba i každý měsíc. Optimálně vlasy zastřihněte o 0,5 až 1 cm. Zkrátit si je můžete nechat u kadeřnice, nebo také v pohodlí domova. Pokud budete vlasy stříhat doma, pořiďte si speciální kadeřnické nůžky na vlasy. 

TIP: Potřebujete podpořit oslabené vlasy? Více se o vhodné vlasové kosmetice dozvíte zde: https://www.revalid.cz/vlasova-kosmetika/suche-oslabene-vlasy