FAQ – ČASTO KLADENÉ DOTAZY

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Většina aktivních kosmetických látek na trhu obsahuje rostlinné výtažky nebo peptidy. Redensyl naopak představuje novou generaci molekul aktivujících růst vlasů. Byl vyvinut na základě důkladné analýzy a pochopení funkce kmenových buněk vlasového folikulu a je vyráběn unikátní patentovanou a k životnímu prostředí šetrnou metodou (enzymatická glykosylace bez použití rozpouštědel).
Během klinického testování jedinečný mechanismus účinku (aktivace kmenových buněk, stimulace fibroblastů v dermální papile, mírnění zánětu) zajistil rychlý a trvalý růst nových vlasů u účastníků s androgenní alopecií už během tří měsíců.

Pokud jde o hustotu vlasů, první výsledky očekávejte po třech měsících. Obvykle to bývá i déle, protože vlasové folikuly jsou mezi růstovými fázemi poměrně dlouho v klidovém stádiu (obvykle tři měsíce). Redensyl průměrně zajistí 10 000 nových vlasů za méně než tři měsíce, maximálně až 28 200 nových vlasů. Stejné výsledky mohou být doraženy i u žen, což z přípravku dělá výborný  produkt pro obě pohlaví.

Ano, lze říci, že Redensyl je novým průlomovým řešením proti nadměrnému padání vlasů a zároveň nejlepší alternativou transplantace vlasů. Jedná se o první kosmetickou aktivní složku založenou na výzkumu v oblasti regenerativní medicíny. Redensyl působí na kmenové buňky vlasového folikulu, reaktivuje jejich dělení a stimuluje obnovu anagenní fáze růstu vlasu.

Redensyl se skládá ze dvou patentovaných molekul DHQG (dihydroquercetin-glukosid) a EGCG2 (epigalokatechin galát-glukosid).
DHQG se získává z modřínu a aktivuje dělení kmenových buněk vlasových folikulů.
EGCG2 se nachází v listech zeleného čaje a zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy.
Je prokázáno, že Redensyl regeneruje buňky ve vlasových folikulech, které jsou odpovědné za růst vlasů.

Složky aktivní látky Redensyl:
• EGCG2 - Vysoce účinný antioxidant rostlinného původu s protizánětlivým účinkem.
• DHQG - Polyfenol glukosid rostlinného původu, stimuluje metabolismus dermálních fibroblastů.
• Zinek – Zvyšuje sílu vlasu. Jeho nedostatek je spojován s vypadáváním vlasů.
• Glycin – Podporuje růst vlasů.

Pelyněk je znám pro své přirozené antioxidační vlastnosti. Tradičně používaný alpskými farmáři jako domácí lék proti horečce, kašli a dokonce i zápalu plic, zde slouží k ochraně vlasové pokožky a obnovení její rovnováhy.

SantEnergy je extrakt získaný z listů rostliny Yerba Santa a je dobře znám pro své zdraví prospěšné účinky a antioxidační sílu. SantEnergy má dvě důležité vlastnosti: je to silný antioxidant a má energizující a stimulační účinek srovnatelný s čistým kofeinem. Optimálně chrání vlasové folikuly před vnitřním i vnějším poškozením a oddaluje jejich předčasné stárnutí. Zároveň zrychluje růst vlasů a také jejich hustotu.

Ne, neobsahují parabeny, sulfáty ani silikony. Tyto složky byly nahrazeny jinými látkami se stejnými prospěšnými účinky.

Za normální stav je považováno 50 až 100 vypadlých vlasů denně. Vzhledem k tomu, že celkový počet vlasů na hlavě je kolem
100 000, není tento úbytek problematický nebo znatelný. S věkem vlasy také přirozeně řídnou.

K úbytku vlasů dochází v případě, že počet vlasů v anagenní fázi je nižší než počet vlasů v telogenu. 40 % mužů trpí viditelnou ztrátou vlasů (alopecie) již ve věku 35 let. V 60 letech je to až 65 %. 50 až 75 % žen ve věku 65 let trpí viditelnou ztrátou vlasů.
Ale pamatujte: Nezáleží na příčině, k úbytku vlasů dochází, pokud nenastane nová anagenní fáze (aktivace kmenových buněk). 

Nejběžnějším typem alopecie u žen je androgenní (někdy též androgenetická) alopecie (FAGA). Charakterizována je podle tzv. Ludwigovy škály. Příčinou tohoto typu alopecie je genetická porucha, která způsobuje úbytek vlasů na temeni hlavy (první příznak rozšiřující se pěšinka). Je-li nadměrné padání vlasů ponecháno bez zásahu, velmi rychle může vést k částečné nebo úplné ztrátě vlasů.

Nejběžnějším typem alopecie u mužů je androgenní (někdy též androgenetická) alopecie (MAGA). Charakterizována je pomocí tzv. Norwood/Hamiltonovy škály. Padání vlasů při MAGA je podmíněno geneticky a typicky se začíná objevovat na vrcholku hlavy (vertex) a/nebo ve frontální oblasti (čelo, „kouty“). Je-li vypadávání vlasů ponecháno bez zásahu, velmi rychle může vést k částečné nebo úplné ztrátě vlasů

Na mužskou nebo ženskou alopecii neexistuje žádný lék, ale existují kosmetické přípravky (např. produkty řady Revalid) a chirurgická léčba s prokázanou účinností, která může vést k určitému zlepšení.

Alopecie může postihnout prakticky kohokoliv; příčin je mnoho. Jmenujme např. působení hormonů (androgenní alopecie), stárnutí, infekční onemocnění, užívání některých léků (např. chemoterapie) nebo životní styl včetně stresu. Dále může mít na stav vlasů vliv expozice některým chemickým látkám a UV záření, kouření či nadměrná konzumace alkoholu.

Větší pravděpodobnost výskytu alopecie mají lidé, u nichž se v rodině vyskytují autoimunitní onemocnění jako diabetes, lupus nebo poruchy štítné žlázy.

Tyto faktory ovlivňují každého jiným způsobem. Ne každý, kdo žije ve stresu, nebo má alopecii v rodině, musí nutně trpět padáním vlasů. Z tohoto důvodu je pro přesné určení příčiny vypadávání vlasů u mužů dobré navštívit lékaře.

Alopecii nelze zcela vyléčit; je ale možné ji řešit a růst vlasů obnovit. Příčiny zvýšeného padání vlasů u mužů se různí, ale nejčastěji je příčinou geneticky podmíněná alopecie, jedná se tedy o androgenní alopecii mužského typu.

Jednou z možností je: používat pravidelně REVALID REGROWTH SERUM, 50ML (před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití).

Změnit způsob, jakým pečujete o své vlasy, i celkový životní styl – to vám také pomůže minimalizovat další úbytek vlasů. O vlasy se starejte s maximální péči. Většina lidí pečuje o vlasy nešetrným způsobem. Vlasy nekartáčujte, ale česejte hřebenem. Nenoste přiléhavé čepice nebo jiné pokrývky hlavy. Mokré vlasy jsou mnohem křehčí než suché, proto je třeba je ošetřovat velmi opatrně. 
Krátký sestřih pomáhá maskovat kontrast mezi místy s hustším a řidším vlasovým porostem. Dlouhé vlasy mají opačný efekt, navíc přidávají na letech. Dbejte na dostatek bílkovin v jídelníčku, obzvláště pokud jste vegan nebo vegetarián. (Mnoha lidem začnou vypadávat vlasy, když přestanou jíst maso.)  Dbejte na to, abyste nebyli chudokrevní – jezte potraviny bohaté na železo, např. játra, vejce a zeleninu zelené barvy. Strava by měla být vyvážená a pestrá.

DOPLNĚK STRAVY REVALID HAIR COMPLEX

Vlasové kapsle Revalid jsou doplněk stravy, který vyživuje vlasy a vlasovou pokožku zevnitř a podporuje tak zdraví vlasů. Tato nejmodernější receptura obsahuje vitaminy B1, B6, D3, minerály, aminokyseliny, bylinné extrakty a biotin, který přispívá k udržení normálního stavu vlasů. Vlasový komplex Revalid, který se používá v kombinaci s Revalid Stimulating Shampoo a Regrowth Serum pro vnější aplikaci, podporuje proces růstu vlasů a zajišťuje zdravé, krásné vlasy a nehty.

Keratin tvoří až 90 % každého jednotlivého vlasu, takže je nezbytný pro tvorbu a růst vlasů. Tento vláknitý protein také umožňuje vlasům odolávat vysokým i nízkým teplotám a chrání je před slunečními paprsky. Keratin obsahuje vysoké procento aminokyselin cystein a methionin, které jsou také nezbytné pro zdravé vlasy a které jsou obsaženy v doplňku stravy Revalid Hair Complex.

Pokud vám bylo vypadávání vlasů diagnostikováno odborníkem, může řada doplňků stravy ve formě kapslí podpořit přirozený proces těla a podpořit zdravé vlasy zevnitř. Aktivní složky doplňku stravy Revalid Hair Complex, vyvinutého ve Švýcarsku, stimulují tvorbu keratinu, vláknitého proteinu, který tvoří důležitý biologický stavební kámen pro vlasy. To podporuje růst vlasů a obnovuje jejich pružnost, protože vlasy jsou zásobovány základními živinami zevnitř.

Ano. Revalid Hair Complex podporuje růst nehtů.

Užívání společně s jinými léky raději konzultujte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučujeme užívat 2 kapsle denně po dobu minimálně 3 měsíců.
Nepřekračujte uvedenou denní dávku. Užívání doplňku stravy Revalid Hair Complex by nemělo nahrazovat pestrou, vyváženou stravu a zdravý životní styl. Udržujte mimo dosah dětí.

Vlasy a nehty rostou pouze cca. 0,5 cm až 1 cm za měsíc. Stejně dlouho trvá regenerace našich kožních buněk. Jinými slovy, naše tělo se dokážez viditelně zregenerovat až po delší době. Je tedy potřeba trpělivosti, než se projeví příznivé známky užívání vlasového doplňku Revalid.

Pokud máte diabetes mellitus, měli byste vzít v úvahu, že 1 kapsle obsahuje 0,033 chlebových jednotek (BU) (6,7 kj/1,6 kcal). Pokud máte další dotazy, doporučujeme se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.

STÁRNUTÍ VLASŮ - ANTI-AGING

DN-Age's anti-aging active ingredient is an extract from the leaves of the Cassia Alata plant and is chosen for its high levels of the antioxidant Kaempferol-3-O-Sophoroside (K3OS). DN-Age has been shown to reduce oxidative stress and inflammation in human scalp and hair follicle cells. It protects the scalp from cell damage, slows down the graying process and preserves the volume, fullness and strength of the hair.

Protěž (Leontopodium alpinum) je tzv. "alpská hvězda přežití". Roste ve výškách až 3000 metrů, kde je vystavena vysokým úrovním UV záření a extrémním teplotám, což z protěže dělá experta na sebeobranu. Protěž má silné antioxidační vlastnosti, pohlcuje volné radikály, chrání DNA, pomáhá pokožce zachovat její přirozenou rovnováhu a znatelně snižuje její citlivost.

DN-Age nedráždí oči ani kůži a nebyly pozorovány žádné známky kožní senzibilizace nebo fototoxicity.

Ano, všechny ksometické produkty Revalid lze bezpečně používat během těhotenství.

Existují 3 viditelné aspekty stárnutí vlasů:
1. Šedivění vlasů - absence přirozených ochranných pigmentů ve vlasech snižuje ochranu vlasů před poškozením UV zářením.
2. Řídnutí a vypadávání vlasů – snížení jak průměru vlasů, tak jejich hustoty. Vypadávání vlasů již vnímáme.
3. Ztráta kvality vlasů – vlas se stává méně odolným a náchylnějším k poškození a lámání.

Vnitřní faktory:
• Fyziologické stárnutí.
• Genetická predispozice (známé předčasné šedivění).
• Psycho-emocionální stres (šedivění, vypadávání vlasů).
Vnější faktory:
• Ultrafialové záření.
• Znečištěné ovzduší.
• Kouření.
• Výživa.
• Životní styl – každodenní návyky.

Ne, Revalid Anti-Aging Shampoo a Revalid Anti-Aging Fluid neobsahují parabeny, sulfáty ani silikony. Tyto složky byly nahrazeny jinými látkami se stejnými prospěšnými účinky.

LUPY

Revalid Triple Active Shampoo DS nabízí širokou škálu výhod pro vaše vlasy a pokožku hlavy. Jeho mimořádně jemné složení jemně čistí pokožku hlavy a odstraňuje nečistoty. Ve studii nebyla prokázána žádná negativní reakce v testovací oblasti během a po aplikaci (bez jakéhokoli podráždění). Je speciálně navržen tak, aby byl šetrný k mikrobiotě pokožky hlavy a podporoval zdravou rovnováhu mikroorganismů na pokožce hlavy. Takové optimální prostředí pokožky hlavy zlepšuje její celkové zdraví, což vede ke zlepšení kvality a vzhledu vlasů.
Revalid Anti-Dandruff Shampoo kombinuje různé aktivní složky, které poskytují účinnou a dlouhotrvající úlevu od lupů. Ty obnovují přirozenou rovnováhu hydratace pokožky hlavy a zabraňují tvorbě nových šupinek. Zároveň zklidňuje pokožku hlavy a poskytuje úlevu od nepříjemného svědění.

Revalid Triple Active Shampoo DS:
Crinipan® AD je velmi účinná složka působící proti tvorbě lupů, působí zejména proti kvasinkám Malassezia a nadměrné tvorbě kožního mazu. Poskytuje výrazný účinek proti lupům a zároveň šetrně čistí vlasy a vlasovou pokožku hlavy.
Dandrilys® je přírodní roztok na bázi specifických saponinů (jujubosidů) z kůry stromu Ziziphus Joazeiro. Obnovuje rovnováhu mikrobioty pokožky hlavy. Poskytuje rychlý a dlouhotrvající účinek proti svědění a předchází vzniku lupů.
Elestab™ 100 HP je ve vodě rozpustná kationtová antimikrobiální látka se širokým spektrem účinku proti bakteriím, plísním a kvasinkám. Má výrazný přetrvávající účinek proti opětovnému maštění a svědění pokožky hlavy, díky čemuž je obzvláště vhodná pro přípravky určené k oplachování.
Revalid Anti-Dandruff Shampoo:
Piroctone Olamin je inovativní účinná složka, která zklidňuje zánět ve vlasové pokožce a snižuje tvorbu lupů.
Extrakt z kopřivy je široce používán v tradičním bylinkářství, reguluje tvorbu kožního mazu ve vlasové pokožce.
Kyselina undecylenová má přirozené anti-mykotické vlastnosti,  zpomaluje produkci kvasinek Malassezia a zmírňuje svědění a podráždění.
Panthenol stimuluje proliferaci dermálních fibroblastů a urychluje obnovu buněk. Pomáhá také vlasům absorbovat a zadržovat vlhkost. Udržuje tak vlasy pevné a pružné, působí proti roztřepeným konečkům a zamezuje poškození vlasů. 
Alantoin zklidňuje pokožku hlavy, podporuje tvorbu buněk, zlepšuje regeneraci pokožky hlavy.

Revalid Triple Active Shampoo DS a Revalid Anti-Dandruff Shampoo společně tvoří holistický systém péče o vlasy, který účinně řeší problémy s lupy.
Revalid Triple Active Shampoo DS má klinicky prokázaný účinek na pokožku se sklonem k seboroické dermatitidě a závažným stavům lupů.. V případě akutních stavů můžete Revalid Triple Active Shampoo DS používat jako součást každodenní péče o vlasy po dobu 4 týdnů.
Revalid Anti-Dandruff Shampoo obnovuje přirozenou rovnováhu hydratace pokožky hlavy a zabraňuje tvorbě nových lupů. Můžete jej používat během udržovací fáze na denní bázi.

Oba naše šampony byly extrémně dobře snášeny v dermatologické aplikační studii, která proběhla v klinických podmínkách. Díky svému mimořádně jemnému složení jsou oba vhodné pro každodenní použití.

Lupy postihují v určité fázi života přibližně 50 procent běžné dospělé populace na celém světě. Přestože jsou lupy široce rozšířené, vyskytují se častěji u mužů než u žen.

Lupy a seboroická dermatitida jsou primárně způsobeny nadprodukcí kožního mazu (sebum), přírodního oleje produkovaného mazovými žlázami pokožky hlavy. Sebum působí jako ochranná bariéra proti ztrátě vlhkosti a proti vlivům vnějšího prostředí. Nadměrná produkce mazu však vytváří ideální prostředí pro množení mikroorganismů, včetně kvasinek Malassezia. Tento nekontrolovaný růst vede k charakteristickým příznakům seboroické dermatitidy, jako jsou zánětlivé kožní reakce, lupy, svědění pokožky hlavy a zarudnutí. Tyto příznaky slouží jako charakteristické indikátory seboroické dermatitidy.

Svědivá pokožka hlavy – Přehled možných příčin

Lupy mohou mít mnoho různých příčin. Mnoho případů problémů s lupy lze řešit pomocí speciálních přípravků pro péči o vlasy, jako je šampon Revalid Anti-Dandruff Shampoo a také se vyvarovat přípravků nebo návyků, které dráždí a/nebo vysušují pokožku hlavy, jako jsou:
• Nadměrné mytí hlavy
• Používání nekvalitních, dehydratačních šamponů
• Agresivní stylingové a barvicí techniky
• Používání chemikálií a nadměrné tepelné úpravy (fénování apod.)

Existují také různé vnější příčiny, zejména pro suchou pokožku hlavy:
• Horký a suchý vzduch má tendenci poškozovat pokožku hlavy
• Suché a chladné počasí může pokožku vysušovat
• Hormonální výkyvy
• Vysoká hladina stresu
• Nevyvážené stravovací návyky
• Nedostatečná hydratace

Škrábání pokožky hlavy má tendenci zhoršit podráždění a může vést k infekci. Proto, jakkoli to může být obtížné, je vhodné se škrábání co nejvíce zdržet.
Pokud jsou vaše příznaky lupů důsledkem základního zdravotního stavu, měli byste vyhledat pomoc lékaře.

Suchá pokožka hlavy – Přehled o přispívajících faktorech

Lupy samy o sobě nezpůsobují vypadávání vlasů. Nadměrné škrábání pokožky hlavy ke zmírnění svědění však může oslabit kořínky vlasů a způsobit vypadávání vlasů. Kromě toho výsledný zánět a hromadění kožního mazu produkovaného vlasy za účelem ochrany by mohlo zablokovat vlasové folikuly a bránit růstu vlasů a to může vést k řídnutí a vypadávání vlasů.

Revalid Triple Active Shampoo DS neobsahuje parabeny, sulfáty ani silikony.
Šampon Revalid Anti-Dandruff Shampoo neobsahuje parabeny ani silikony.
V obou případech byly tyto složky nahrazeny látkami se stejnými blahodárnými účinky, které nemají žádné negativní účinky.

O ZNAČCE REVALID

Revalid byl vyvinut v roce 1992 ve Švýcarsku, aby poskytoval holistickou péči o vlasy. Ve společnosti Revalid se snažíme vytvořit integrovaný efekt zevnitř ven. Spolupracujeme se zdravotníky, dermatology a nezávislými institucemi na vývoji produktů s prokázanými benefity. Chápeme roli, jakou hraje náš vzhled v našem sebevědomí a tvrdě pracujeme na tom, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

Ve společnosti Revalid se snažíme prosazovat charakteristiky spolehlivosti, důvěryhodnosti, profesionality, nasazení a efektivity. Využíváme nejmodernější technologie a nejnovější vědecký výzkum, abychom vám poskytli ty nejlepší produkty na péči o vaše vlasy.
88 % spotřebitelů považuje Revalid za účinnou a důvěryhodnou značku
91 % žen dává přednost produktům vlasové péče Revalid před jinými dostupnými produkty kvůli tomu, co značka Revalid zastává (je účinný, důvěryhodný a seriózní).

1. Na základě testu u 757 spotřebitelek, které vyzkoušely produkty značky Revalid
2. Na základě testu u 1007 spotřebitelek, které znají produkty vlasové péče Revalid.

Chceme, abyste našli ty správné produkty pro vaše specifické potřeby, a to vyžaduje odborné znalosti. To je důvod, proč jsou naše produkty dostupné pouze v lékárnách a jsou doporučovány odborníky a dermatology.

Ne. Žádné naše produkty nejsou testovány na zvířatech.

Ano, všechny naše produkty procházejí rozsáhlým dermatologickým testováním s vynikajícími výsledky, pokud jde o účinnost a toleranci při pravidelném používání.

Náš výzkum, vývoj a výroba probíhá ve Švýcarsku. Jsme hrdí na naše švýcarské dědictví, které je vidět a cítit v našich produktech a službách.

Pokud chcete nahlásit nežádoucí účinky nebo získat další informace týkající se produktů Revalid, napište prosím na pharmacovigilance@ewopharma.cz