MAGAZÍN

8 tipů, jak oživit suché a zničené vlasy

 

8 tipů, jak oživit suché a zničené vlasy

Máte pocit, že vaše vlasy připomínají slámu? Vypadají docela bez života, suché, roztřepené, lámavé a zničené? Dopřejte jim péči a hydrataci, kterou si zaslouží. Odměnou vám bude hříva plná lesku, zdraví a krásy, kterou vám bude každý závidět.

Co se stalo s vašimi vlasy?

Říkáte si, co vaše vlasy tak poškodilo? Bylo to pravidelné barvení, nadměrné žehlení a fénování, stres a strava, nebo prostě genetika? Mohlo to být od každého něco, nebo všechno zároveň. Faktorů, které stojí za vysušováním pokožky a zničenými vlasy, je opravdu mnoho. Příčinou často bývá kombinace hned několika příčin. Věřte však, že nic není ztraceno, i když tak vaše vlasy zrovna mohou vypadat. Pokud jim dopřejete, co potřebují, jejich krása se může znovu obnovit.

Péče o suché a zničené vlasy: 8 tipů

1. Omezte tepelný styling

Není žádnou novinkou, že horký vzduch vlasy poškozuje. Proto se vyhněte používání přístrojů na úpravu vlasů při vysoké teplotě. Je pro vás fénování nepostradatelné? Přepněte váš fén na nižší teplotu. Nedokážete se vzdát žehlení nebo kulmování? V takovém případě nezapomínejte na tepelnou ochranu specializovanými přípravky.

2. Hydratujte vlasy pomocí správné kosmetiky

Nešetrné šampony často pokožku hlavy dráždí a dehydratují, což vašim vlasům na kráse nepřidá. Používáním jemných šamponů a kondicionérů, které přináší řada Revalid pro suché a oslabené vlasy, hydrataci pokožky obnovíte. Tato pokroková kosmetika dokáže zlepšit texturu, pružnost a poddajnost vlasů, čímž jim navrací zdraví a lesk.

Kromě kvalitního kondicionéru a šamponu na vlasy zařaďte do své pravidelné rutiny také hydratační masku. Na výběr máte z různých přírodních variant jako například z avokáda či medu nebo již hotových přípravků určených pro suché vlasy. Vyzkoušet můžete například Repair mask od Revalid, která posiluje poškozené vlasy, snižuje riziko lámání a zanechává vlasy nádherně hebké.

3. Mytí vlasů: méně je více

Příliš časté mytí vlasů může způsobit vysušení pokožky hlavy, protože při něm dochází ke zbavení ochranného tukového filmu, který pomáhá udržovat hydrataci uvnitř. Při každodenním mytí se ochranný film nestačí obnovovat a kůže vysychá. O to více, pokud používáte nekvalitní kosmetiku.

4. Oplachujte a oplachujte

Dehydrataci pokožky může zavinit i špatně spláchnutý šampon. Doručujeme proto jednu jednoduchou radu, pokud už máte pocit, že jsou vaše vlasy po mytí spláchnuté, raději je ještě chvilku oplachujte.

5. Zastřihněte konečky

Stejně jako jedna vypáraná nitka na jemné látce může způsobit rozpárání celého oděvu, něco podobného se může stát i na vaší hlavě. Vlas se třepí odspodu nahoru, což postupně vede k zacuchaným, neuspořádaným a nevzhledným vlasům po celé hlavě. Pokud už roztřepené konečky máte, řešte je co nejdříve. Raději je pravidelně zastřihujte. Nemusíte se bát, že přijdete o velkou délku, stačí ustřihnout pár centimetrů.

6. Pečlivě kartáčujte

Věděli jste, že i při česání si můžete vlasy poškodit? Jak tedy správně česat? Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel. Začněte výběrem vhodného kartáče na vlasy. Pokud patříte mezi majitelky velmi jemných nebo hodně zničených vlasů, určitě při výběru kartáče nešetřete a vsaďte na kvalitní přírodní štětiny. Vlasy vždy začínejte rozčesávat od konečků a vyvarujte se zbytečnému dráždění pokožky hlavy. Lidé také často zapomínají, že by si vlasy měli rozčesat i před mytím hlavy, čímž se minimalizuje mechanické poškození v době, kdy jsou vlasy nejnáchylnější. Doporučuje se česat mokré vlasy? Ano, ale až po nanesení kondicionéru, ať už se jedná o klasický kondicionér, který se oplachuje nebo tzv. leave-in. S mokrými vlasy si skvěle poradí plastové kartáče s měkkými plastovými štětinami, které eliminují zacuchání a lámání.

7. Chraňte vlasy před sluncem i mrazem

Suché a zničené vlasy vám může způsobit i nadměrná expozice slunečního záření či silný mráz venku. V horkých dnech proto používejte UV ochranu a přečtěte si další tipy, jak pečovat o vlasy v létě. Trpíte v zimě na vysušenou pleť nebo rty? Stejně tak se může trápit i vaše pokožka hlavy, proto ani ji v zimě nezapomínejte více hydratovat.

8. Dodejte živiny zevnitř

Nezapomínejte vyživit své vlasy i zevnitř. Obohaťte svůj jídelníček o potraviny, které podpoří růst, kvalitu i lesk vašich vlasů. Pro krásné vlasy jsou důležité aminokyseliny methionin a cystin, vitamíny řady B, ale také železo, zinek nebo měď. Vyzkoušet můžete doplněk stravy Revalid Hair Complex - nejmodernější kombinaci aktivních složek pro péči o vlasy a nehty.