MAGAZÍN

Jak často mýt vlasy podle jejich typu

 

Jak často si mýt vlasy, abyste měli zdravou pokožku hlavy?

Věděli jste, že nejlepším indikátorem toho, zda si vlasy myjete příliš často, je stav vaší vlasové pokožky? Jestli je pokožka hlavy suchá a svědí, je potřeba změnit frekvenci mytí a začít používat šampon na suchou pokožku hlavy. Zdravá vlasová pokožka je úplný základ, protože právě ona vyživuje vlasové folikuly a tím i vlasy, které z nich rostou. 

Mohou se vlasy mýt každý den? 

Mytí vlasů každý den je často diskutovaným tématem. Podle odborníků se nejedná o žádný “hřích”, který vašim vlasům jednoznačně škodí. Optimální frekvence totiž závisí od typu vlasů. Při vhodném výběru vlasové kosmetiky se některým typům vlasů dokonce doporučuje. Ani při každodenním mytí ale nesmíte zapomenout na kondicionér a správnou techniku. 

Správná technika mytí vlasů je základ 

Jak vlasy správně mýt? Pro všechny typy vlasů platí několik společných základních pravidel. Prvním a nejdůležitějším je již zmíněný výběr vhodné vlasové péče. Existuje i alternativní No Poo metoda (zkrácení pro No ShamPoo), která je založená na mytí vlasů vodou, jen s pomocí kuchyňských přísad jako např. jedlá soda, ocet, žitná mouka apod. S touto metodou, která vyžaduje hodně trpělivosti, je ale spojeno i riziko podráždění vlasové pokožky. Používáním kvalitního šamponu v malém množství se můžete tomuto riziku zcela vyhnout. Jak často ale jednotlivé typy vlasů vlastně mýt? 

Jak často mýt mastné vlasy 

Mastné vlasy se mohou mýt každý den. Nepoužívejte ale při mytí horkou vodu, protože ta stimuluje tvorbu kožního mazu. Namísto toho použijte vodu vlažnou, která pomůže otevřít vlasové šupinky a umožní účinné odstranění mastnoty. Šampony s jemnými a nevysušující složkami pomáhají kožní maz neboli sebum regulovat. Vlasy pak vždy pečlivě opláchněte, aby se zbavily zbytků šamponu a kondicionéru.

Jak pečovat o suché a oslabené vlasy 

Suché a oslabené vlasy myjte pouze 2-3krát týdně. Při mytí se totiž z vlasů vyplavují přírodní oleje, což suchou pokožku hlavy může ještě více vysušovat. Najděte si vlasovou kosmetiku, která jim dodá potřebnou dávku hydratace. Vyzkoušet můžete například řadu Revalid Hair Repair System, která zlepší texturu, pružnost a poddajnost vlasů a navrátí jim tak zdraví a lesk. 

Jak se starat o jemné vlasy

Jestliže jsou vaše vlasy tak jemné, že se během noci od pokožky hlavy umastí, můžete si je také mýt každý den. Provádějte však mytí velmi jemně a bez intenzivní masáže hlavy. Jemné vlasy vyžadují mimořádnou opatrnost. Neničte je tedy ani drastickým vysoušením ručníkem nebo horkým vzduchem. Ručník stačí jemně přitisknout, přebytečnou vodu do něj vymačkat a udělat z něj volnější turban, použít můžete i třeba starší bavlněné tričko. Sušení se u tohoto typu vlasů doporučuje jen studeným vzduchem. 

Řídké vlasy

Pokud vám vlasy řídnou, může to indikovat problém s vypadáváním vlasů. Při zvýšeném padání vlasů zvolte péči určenou pro tento problém. Dopřejte svým vlasům šampon Revalid Stimulating Shampoo v kombinaci se sérem Revalid Regrowth Serum a během mytí vlasovou pokožku jemně masírujte. Zlepšení krevního oběhu díky pravidelné masáži, zlepšuje také výživu vlasových folikulů. Tím se vypadávání vlasů výrazně snižuje. 

Barvené a kudrnaté vlasy 

Pokud máte barvené vlasy, buďte v mytí střídmější. Jejich mytí častěji než 1-2krát týdně by jim mohlo uškodit. Účinným pomocníkem v péči o barvu vlasů jsou produkty Revalid Anti-Aging. Obsahují aktivní složky, které chrání barvené i přirozeně barevné vlasy. To samé platí také pro kudrnaté vlasy. Není žádným tajemstvím, že barvení vlasů také pokožku hlavy velmi vysušuje. Při tomto typu vlasů se doporučuje nejen používání kvalitního šamponu a kondicionéru, ale také pravidelné používaní masky na suché vlasy.

Co obsahuje šampon na suchou pokožku hlavy? 

Tyto šampony jsou vytvořeny tak, aby pomáhaly zklidnit podráždění a zlepšily hydrataci pokožky. Šampony na suchou pokožku hlavy jsou obvykle méně dráždivé než klasické šampony a jsou vhodné pro každodenní použití. Obsahují složky jako jsou aloe vera, panthenol a glycerin, které mají vynikající hydratační účinky. 

Panthenol 

Panthenolnebopro-vitamin B5 se označuje také jako "zkrášlovač" vlasů. Podporuje totiž obnovu buněk a pomáhá tak regenerovat nejen suchou pokožku hlavy, ale i poškozené vlasy. Kromě hydratace a regenerace má panthenol také protizánětlivé a hojivé účinky. Může pomoci zmírnit podráždění suché pokožky hlavy a zabránit vzniku lupů a svědění. Panthenol podporuje i tvorbu kolagenu, který zlepšuje pevnost a pružnost vlasů. Tím zároveň snižuje pravděpodobnost jejich vypadávání. Panthenol je kromě alantoinu a extraktu z ovesných klíčku důležitou složkou vlasové kosmetiky značky Revalid.