MAGAZÍN

Jak na správné (šetrné) mytí vlasů?

 

Dodržujte těchto 6 jednoduchých rad pro správné mytí vlasů, výsledek vás překvapí

Že správné mytí vlasů není žádná věda? Není, pokud dodržujete několik základních pravidel. Přečtěte si náš článek a obohaťte vaši vlasovou rutinu o pár jednoduchých kroků.

Vhodně vybraná kosmetika dokáže zázraky

Všechno začíná u výběru kosmetiky. Žehlení, fénování, používání stylingových přípravků, ale i vliv vnějšího prostředí či jídelníčku. To vše se na vašich vlasech podepisuje. Proto je lepší mít jistotu, že používáte správné produkty, které vlasům pomáhají, vyživují je a zbytečně je nezatěžují. Při výběru se zaměřte na váš typ vlasů.

Trápí vás suché vlasy a pokožka? Najděte si šampon a kondicionér, který jim dodá potřebnou dávku hydratace. Vyzkoušet můžete například řadu Revalid Hair Repair System, která zlepší texturu, pružnost a poddajnost vlasů a navrátí jim zdraví a lesk.

V boji proti lupům vám pomůže Revalid Anti-Dandruff Shampoo.

Chcete snížit nadměrné vypadávání vlasů? Dopřejte vaší pokožce šampon Revalid Stimulating v kombinaci se sérem Revalid Regrowth. Vypadávání vlasů u mužů řeší Revalid Energizing Shampoo.

Toužíte po zpomalení stárnutí vašich vlasů? Nehledejte zázračný nápoj mládí, vyzkoušejte raději Revalid Anti-Aging Shampoo a Revalid Anti-Aging Fluid.

Správné mytí vlasů krok za krokem

1. Rozčesání – Než svou hřívu namočíte, nejdříve vezměte do ruky hřeben. Tento krok vám nezabere skoro žádný čas a vašim vlasům udělá moc dobře. Odstraníte tím zacuchaná místa a navíc se zbavíte zbytků stylingových přípravků.

Jak vybrat nejlepší kartáč na vlasy? Základním kritériem výběru by měl být materiál, ze kterého je hřeben na vlasy vyroben. Ne každý materiál si bude rozumět s vašimi vlasy.

2. Namočení – Říkáte si, co může být na tomto kroku složitého? Důležité jsou dvě věci. Teplota vody, kterou vlasy omýváte, by měla být příjemně teplá. Vyhněte se příliš horké i příliš studené. Velmi studená voda vlasy pořádně neumyje a horká zase dráždí pokožku hlavy, což způsobuje svědění a dehydrataci vlasové pokožky. Dále je velmi důležité vlasy hodně namočit. Máte pocit, že vám šampon málo pění? Mohlo by to být právě tím, že jste vlasy nedostatečně namočili. Před nanesením šamponu vlasy neždímejte.

3. Šamponování – Při používání kvalitní kosmetiky vám stačí malé množství šamponu, i když jste majitelkou dlouhé hřívy. Šamponem myjeme totiž především pokožku hlavy. Na dlaň naneste šampon v množství asi o velikosti dvacetikoruny. Rozetřete šampon na pokožku hlavy a napěňte. Pokud vám šampon málo pění, přidejte trochu vody. Pomocí konečků prstů jemně masírujte pokožku hlavy, dejte pozor, abyste si hlavu nehty nepoškrábali. Vlasům stačí, když je promnete ve stékajícím šamponu z pokožky.

4. Vymývání – Častým kamenem úrazu bývá právě tento krok. Nejdříve použijte opět příjemně teplou vodu a vlasy důkladně vymyjte. I když už máte pocit, že jsou vlasy čisté, pro jistotu je ještě jednou opláchněte. Nakonec můžete vlasy a pokožku propláchnout studenou vodou. Při nedůkladném vymytí šamponu dochází k rychlejšímu maštění hlavy a následnému svědění.

5. Kondicionér – Vynechávání kondicionéru při mytí vlasů je hříchem, kterého byste se měli vyvarovat. Šampon totiž narušuje a otevírá kutikulu vlasů. Kondicionér dodá potřebné živiny a zároveň pomáhá vlasy zase uzavřít, což snižuje riziko poškození při fénování a dalším stylingu. Po nanesení kondicionéru vlasy opatrně rozčesejte. K tomu dobře poslouží plastové kartáče s měkkými plastovými štětinami. Tento typ kartáče vlasy daleko méně zacuchává a láme, proto je ideální právě pro mokré česání.

Přečtěte si víc o tom, proč nesmíme zapomínat na kondicionér.

6. Vysoušení – Po umytí vlasy lehce vyždímejte a osušte ručníkem. Nedrhněte je. Nejšetrnější je nechat vlasy přirozeně uschnout. Pokud vám to situace nedovoluje, vyfénujte je. Raději vlasy foukejte studenějším vzduchem a nezapomeňte použít tepelnou ochranu. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy.

Ráno, večer nebo přes den?

Nejlepší doba na mytí vlasů? Taková, kdy máte nejvíce času. Nezáleží na tom, zda si vlasy budete mýt ráno nebo večer, důležité je dodržovat výše uvedená pravidla. Udělejte si pravidelnou rutinu v takovou denní dobu, která vám nejvíce vyhovuje.

Přizpůsobte péči ročnímu období

Zásady správného mytí vlasů dodržujte celý rok. Ale péče o vlasy v zimě nebo v létě  si žádá ještě více pozornosti. Nízké zimní teploty ve spojení s vlhkostí, větrem, střídáním teplot a pokrývkami hlavy mohou způsobit, že vlasy vypadají jako bez života, jsou suché, lámavé a neposlušné. Vaší kštici neprospívají ani naopak vysoké teploty, silné UV záření či chlorovaná voda. Kvůli nim se vytrácí z vlasů lesk a pružnost nebo dochází ke třepení konečků.