MAGAZÍN

Jak zlepšit kvalitu vlasů díky stravě a péči?

 

Vitamíny na vlasy – vyberte ty, které vám pomohou

Toužíte po vlasech plných života, které jsou krásně dlouhé a září na dálku? Pomohou vám vitamíny na vlasy a další prvky či aktivní složky, které jsou klíčové pro růst a obnovu vlasů. Proto si nezapomeňte ohlídat jejich dostatečný příjem.

Vitamíny a minerály proti padání vlasů?

Existují takové? Ano. Stejně jako pro zdravé fungování našeho organismu, potřebují i vlasy být zásobeny živinami a vitamíny zevnitř. Pokud jich tělo nemá dostatek, vlasy se začnou lámat, třepit či nadměrně vypadávat. Takže i u vlasů platí pravidlo, že krása vychází zevnitř.

Které vitamíny na vlasy vaše tělo potřebuje?

Pro lepší pochopení, proč jsou vitamíny na vlasy tak důležité, si je nejdříve představme. Mezi nejdůležitější vitamíny patří B1, B5, B6, B7, D3 a C. Každý z nich má trochu jinou funkci, přesto ale mají něco společného. Díky nim získávají buňky energii k růstu. Mezi další funkce patří podpora metabolismu a nervového systému.

Hlavní roli však hraje biotin (vitamín B7, též nazýván jako koenzym R či vitamín H), o kterém jste už určitě slyšeli. Tento vitamín pomáhá vytvářet proteiny jako je keratin, který je nezbytný pro růst a mladistvý vzhled vlasů. Keratin je klíčový především proto, že tvoří až 90 % vlasu a chrání vlas před vysokými i nízkými teplotami a slunečním zářením. Keratin tvoří aminokyseliny, z nichž nejdůležitější je cystein a methionin. Nedostatek biotinu může vést ke zvýšenému šednutí, šupinatění pokožky, či až k seboroické dermatitidě.

Minerály zajistí zdravé tělo i vlasy

Kromě vitamínů si vlasy žádají také minerální látky. Nejdůležitější pro pevné a odolné vlasy jsou zinek, měď a železo.

Zinek posiluje vlasy a zároveň je nezbytný pro jejich zdravý růst a obnovu. Kromě toho je důležitý také při hojení ran, pro správné imunitní reakce nebo například při tvorbě DNA. A protože tělo si zásoby zinku neuchovává, potřebuje jeho stálý přísun, aby pomáhal při všech důležitých funkcích. Najdete ho však v mnoho potravinách, jako je například maso, mořské plody, mléčné a sójové výrobky, žloutek, cizrna, kešu či mandle.

Na kráse nejen vašich vlasů vám přidá i měď. Díky ní se zlepšuje vstřebatelnost železa a také je součástí enzymů, které jsou nezbytné pro správnou tvorbu kolagenu, který udržuje mladistvou a svěží pleť i vlasy. Přispívá také k normální pigmentaci vlasů. Měď je nepostradatelná i pro imunitní systém. Najdete ji v mnoha potravinách (brambory, celozrnné pečivo, luštěniny, vejce, maso, mandle, sušené ovoce, salát, a další).

Nadměrné vypadávání vlasů může způsobit i nedostatek železa. V takovém případě totiž tělo tvoří méně hemoglobinu, který v těle přenáší kyslík, potřebný pro růst a opravu všech tělesných buněk, včetně těch, z nichž vyrůstají vlasy. Železo pak hledejte v mase, vnitřnostech, čočce, švestkách či špenátu a další listové zelenině.

Podpořte vaše vlasy – je to snadné

Teď už víte, co potřebujete. Ale jak to získat? Začněte pestrou a vyváženou stravou. Potřebné živiny a vitamíny najdete právě tam. A pokud vyvážený jídelníček doplníte ještě i o vhodný doplněk stravy, budete mítjistotu, že vaše vlasy dostanou přesně to, co potřebují. Nestačí však přidat jen jednu složku, protože jedno bez druhého nemusí fungovat. Vybírejte raději produkty, které nabízí komplexní složení. Vyzkoušejte například kapsle Revalid Hair Complex, které obsahují nejmodernější kombinaci aktivních složek - minerály, vitamíny a aminokyseliny pro kompletní péči o vlasy a nehty. Užíváním těchto kapslí vrátíte vlasům jejich pružnost, lesk a podpoříte jejich růst. V našem průzkumu dokonce uvedlo 100 % žen, že by bez váhání doporučilo kapsle Revalid Hair Complex dál.

Pro ještě lepší výsledky vyzkoušejte, kromě doplnění vitamínů a minerálů na vlasy, používat i vhodné kosmetické přípravky. Pro podporu růstu vlasů doporučujeme stimulační šampon Revalid v kombinaci se Revalid Regrowth Serum.

TIP: Přečtěte si i další rady, které vám pomohou zvýšit hustotu vlasů a podpořit jejich růst.