MAGAZÍN

PÉČE O KUDRNATÉ VLASY: PRO KUDRLINY PLNÉ ŽIVOTA

 

PÉČE O KUDRNATÉ VLASY: PRO KUDRLINY PLNÉ ŽIVOTA

Kudrnaté vlasy mají své nezaměnitelné kouzlo, ale zároveň vyžadují speciální péči. Pokud patříte mezi šťastlivce obdařené krásnými kučeravými vlasy, určitě víte, že mezi nejčastější problémy patří suchost, lámavost a ztráta lesku. Existuje však několik důležitých rad, jak o kudrnaté vlasy správně pečovat a obnovit jejich krásu.

Proč jsou kudrnaté vlasy náchylnější k suchosti?

Jedním z hlavních důvodů, proč kudrnaté vlasy trápí suchost, je jejich tvar a způsob, jakým se vlasy samy přirozeně hydratují. Z folikulu se maz, složený z různých olejů, pohybuje po vlasu směrem dolů, což má zvlhčující účinek na střední délky a konečky. U rovných vlasů se oleje snadněji dostanou až ke konečkům, ale u kudrnatých pramenů má maz složitější cestu proniknout až na konec.

Čím kudrnatější vlasy tedy máte, tím pravděpodobněji se maz u kořínků zachytí a zůstane, takže vaše délky budou o něco sušší. Ale nezoufejte, nemusíte své krásné kudrliny rovnat, stačí vlasům trochu pomoci.

Pozor dejte i na vysoké teploty či barvení

Vnější vlivy jako například sluneční záření, vysoké teploty při fénování nebo žehlení i barvení dokážou kučeravé vlasy pěkně potrápit. Často totiž bývají k těmto vlivům náchylnější než vlasy rovné.

KUDRNATÉ VLASY A MYTÍ: MÉNĚ JE VÍCE

Dodržujte šetrné mytí vlasů a vyhněte se příliš častému umývání. Vybírejte si kosmetiku určenou pro suché a lámavé vlasy. Vhodný šampon obsahuje revitalizující a hydratující složky. Vyzkoušet můžete například řadu Revalid Hair Repair System, která přinese okamžitou úlevu pro suché vlasy a zabraňuje jejich dalšímu poškozování. Šampon, kondicionér, maska a tonikum z této řady obnoví lesk, zlepší texturu, pružnost a poddajnost vlasů.

Nezapomeňte být šetrní i při sušení kudrnatých vlasů. Vlasy se snažte sušit přirozeně nebo používejte difuzér, který pomáhá rozptýlit proud vzduchu a minimalizovat poškození. Při sušení ručníkem vlasy pouze jemně otírejte, vyhněte se intenzivnímu mačkání a tření.

Přečtěte si 5 tipů, jak vyzrát na suché vlasy

Kromě používání správné vlasové kosmetiky, doručujeme vyzkoušet několik jednoduchých tipů, které oživí vaše suché vlasy:

1. Vyvarujte se příliš častému používání stylingových nástrojů (kulmy, žehličky).

2. Před delším pobytem na sluníčku používejte produkty s UV ochranou. Můžete si vzít i šátek či klobouk, které ochrání vlasy před přímým slunečním zářením.

3. Pravidelně vlasy stříhejte, odstraníte tím roztřepené konečky a udržíte zdravý vzhled. Kudrliny se pak také méně zamotávají.

4. Nezapomínejte na pestrou a vyváženou stravu a dodržujte pitný režim.

5. Nepoužívejte kartáče a hřebeny s ostrými kovovými zoubky, které vlasům nesvědčí. Vybírejte kartáč s přírodními zuby nebo speciálně navrženými plastovými štětinkami, které vlasy nepoškozují.