MAGAZÍN

Revalid Anti-aging – chrání vlasy před sluncem – UV ochrana – co si povinně vzít na dovolenou

 

Nezapomeňte si na dovolenou sbalit UV ochranu na vlasy

Plánujete dovolenou plnou sluníčka? Ve vašem zavazadle by neměla chybět správná ochrana před UV zářením nejen pro vaši pokožku, ale i na vlasy. Navíc je může poškodit i slaná a chlorovaná voda, proto si vlasy na dovolené zaslouží zvýšenou péči. Poradíme vám s výběrem kosmetiky, aby na dovolené vaše vlasy zazářily.

Co způsobují sluneční paprsky vašim vlasům?

Stává se vám na dovolené u moře, že vaše vlasy vypadají jako bez života? Na vině může být nedostatečná ochrana vlasů před UV zářením. Proč je tak důležitá? Nadměrné slunění způsobí, že jsou vaše vlasy suché, ztrácí barvu, jsou bez lesku, tuhé, lámavé, mají hrubou strukturu povrchu a mohou také předčasně stárnout. Kromě toho se vám také mohou více třepit konečky, protože dochází k poškození vlasové kutikuly, což je vnější vrstva vlasu. Kutikulu je potřeba chránit kvůli zachování celistvosti vlasu. Toho lze dosáhnout vyvarováním se škodlivých vlivů (například nadměrného slunění) nebo používáním produktů vlasové kosmetiky s ochranou před UV zářením.

Jak záření vlasům škodí?

Nadměrné slunění je jednou nejčastějších příčin poničení struktury vlasu. UV záření způsobuje degradaci a ztrátu vlasových proteinů a poškození vlasového pigmentu.Je zodpovědné za ztrátu vlasového proteinu, který vlasy udržuje zdravé. Způsobuje tak změnu vlasové struktury a také změnu barvy. Nažloutlý odstín vlasů vzniká kvůli degradaci aminokyselin. Na barvených vlasech je poškození od slunce znatelnější, protože jsou vlasy citlivější a náchylnější k vysušování. Pokud máte nedávno obarvené vlasy a chcete si barvu zachovat, jsou pro vás produkty s ochranou před UV nezbytností.

Vyberte tu správnou kosmetiku

Nenechte sluníčku ubírat na kráse vašich vlasů. Používejte vlasovou kosmetiku s UV ochranou. Vyzkoušet můžete například Revalid Anti-Aging Shampoo, který obsahuje inovativní aktivní složku DN-AgeTM - extrakt z listů Cassia alata - a extrakt z protěže ze švýcarských Alp. Obě tyto účinné látky se mohou pochlubit antioxidačními vlastnostmi, vychytávají volné radikály a působí tak proti negativním účinkům vnějšího prostředí.Poskytují ochranu pokožkypřed předčasným stárnutím a snižují oxidační stres ve vlasových folikulech. Pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků, kombinujte šampon sRevalid Anti-Aging Fluid. Oba tyto produkty mají schopnost chránit naši DNA před poškozením vlivem slunečního záření.

Co dělat, pokud vám sluníčko vlasy již poškodilo

Nejen vaše tělo, ale i vaše vlasy potřebují po rozpáleném dni dostatek hydratace a zklidnění. Po nadměrném slunění použijte produkty Revalid Anti-Aging, které vlasům dodají pořádnou dávku antioxidantů. Ty budou pracovat na tom, aby vlasovou pokožku co nejrychleji zklidnily. Aby si vaše vlasy odpočinuly, nefénujte je horkým vzduchem a odložte i žehličku nebo kulmu. Ideálně nechte vlasy uschnout na vzduchu.

Tipy na péči o vlasy na dovolené v létě

  • Používejte pokrývku hlavy, která nejen chrání vlasy před poškozením, ale i hlavu před úžehem. Navíc se může stát skvělým módním doplňkem.
  • Po koupání ve slané nebo chlorované vodě vlasy opláchněte vodou z vodovodu.
  • Vlasy nechte proschnout a nestahujte je ihned do culíku.
  • Barveným vlasů dopřejte zvýšenou ochranu.
  • Před sluněním můžete na vlasy aplikovat také vlasový sprej s UV ochranou.

Přečtěte si více tipů,jak pečovat o vlasy v létě.