MAGAZÍN

V ZÁŘI SLUNEČNÍCH PAPRSKŮ: POSTAREJTE SE O SVÉ VLASY

 

Jak stárneme, náš vzhled se mění. Ale ne nutně k horšímu! Péče o pleť proti stárnutí se stala každodenní rutinou pro většinu žen. Nyní je čas přidat péči o stárnoucí vlasy a pokožku hlavy, aby vaše vlasy zůstaly silné, husté a zdravé.. Pro zvýšení sebevědomí. Pro úspěšné dámy.

Vlasy a pokožky hlavy stárnou stejně jako pokožka v obličeji!

Švýcarský dermatolog Prof. Dr. med. Severin Läuchli (Dermacenter, Curych) vysvětluje: „Tři hlavní aspekty stárnutí vlasů jsou řídnutí, snížená kvalita a změna barvy vlasů (šedivění). Řídnutí, ztráta objemu, snížená hustota a snížená kvalita vlasů jsou srovnatelné s procesem stárnutí pokožky a jsou také spojeny se sníženou elasticitou a hydratací."

Hustota vlasů (folikulů) a průměr vlasů jsou na svém maximu kolem 30let věku. Známky stárnutí vlasů se stávají viditelnými kolem 40let. „A to je ten správný věk pro to, abychom se začali lépe starat i o pokožku hlavy. Vyživovat ji a chránit," doporučuje Dr. Läuchli.

Výživa, kterou vaše vlasy potřebují k rozkvětu

Se zvyšujícím se věkem se naše buňky stávají slabšími a náchylnějšími k buněčnému poškození, oxidačnímu stresu a poškození DNA. Mnoha stresorům, jako je UV záření a znečištění, se nelze zcela vyhnout, ale použitím správné ochrany lze účinky zmírnit.

„Kmenové buňky ve vlasových folikulech se diferencují do něčeho úžasného a zvláštního – do vlasů. Jedná se o biologický zázrak, který se děje po celý život, znovu a znovu. V důsledku toho jsou tyto zázraky vysoce citlivé na stresory, jako jsou volné radikály způsobené UV zářením nebo znečištěním," vysvětluje Dr. Läuchli. Volné radikály mohou folikul trvale poškodit. Kromě toho UV záření přímo poškozuje vlasové proteiny, což vede k další ztrátě v pevnosti a tloušťce vlasů.

Stejně jako květina může kvést pouze se zdravými kořeny rostoucími ve zdravé půdě, krásné vlasy mohou být pěstovány pouze zdravými folikuly ve zdravé pokožce hlavy. Ochrana folikulů před oxidačním stresem je v péči o vlasy proti stárnutí nanejvýš důležitá. Dr. Läuchli zdůrazňuje:
„Aby byla ochrana proti UV záření účinná, je nutností ji použít při každé procházce, kterou si užíváte na slunci.”  Hydratační a výživná péče o pokožku hlavy a vlasové folikuly spolu s protizánětlivými látkami podporuje přírodní rovnováhu lipidů a mikrobiomu, díky které bude vaše pokožka hlavy zdravá.

Pečovat o vlasy znamená pečovat o sebe

Stárnutí vlasů výrazně ovlivňuje náš vzhled a tím i naše sebevědomí, sebeúctu, dokonce i naši identitu. Zamyslete se – jak by stárnoucí vlasy ovlivnily vaši psychickou pohodu?

Dr. Läuchli sdílí své zkušenosti : „Řídnutí vlasů je pro mé pacienty obrovskou zátěží. Většina z nich myslí především na nemoci nebo hormonální nerovnováhu, ne na procesy stárnutí. Neuvědomují si, že i vlasy stárnou, a proto ani neznají anti-agingovou péči o vlasy a pokožku hlavy.”

„Vlasy jsou tak důležité pro sebevědomí, pro pocit dynamiky a mládí. Musíme zvýšit povědomí o tom, že řídnutí vlasů není nevyhnutelným osudem,"dodává.

Stručně řečeno, to, co funguje v péči o pleť proti stárnutí, je také úspěšné v péči o vlasy proti stárnutí. Ochrana proti UV záření a správné množství hydratace jsou klíčovými faktory úspěšné péče o vlasy a pokožku hlavy proti stárnutí, stejně jako antioxidační a protizánětlivé látky. Pro zajištění nejlepších možných výsledků je třeba použít speciální produkty, jako jsou šampony a bezoplachové fluidy. Vyzkoušet můžete například Revalid Anti-Aging Shampoo a Revalid Anti-Aging Fluid. Tyto produkty musí být používány správně, důležité je například dodržování doby aplikace nebo dávkování.  V neposlední řadě nestačí tyto produkty použít jednou. Stejně jako u péče o pleť je každodenní rutina klíčem k péči o stárnoucí vlasy.

((Prof. Dr. med. Severin Läuchli (Dermacenter, Curych)))

Ein Bild, das Person, Mann, Schlips, Wand enthält. Automatisch generierte Beschreibung