MAGAZÍN

DESET TIPŮ, JAK PODPOŘIT RŮST VLASŮ, ABY BYLY ZDRAVÉ A HUSTÉ PO CELÝ ROK

 

S příchodem slunečných dnů se obvykle věnujeme očistě těla. Ale co naše vlasy? Také potřebují detox, aby byly krásné a husté po celý rok. Přečtěte si desatero správné péče o vlasy a dozvíte se i to, jak na rychlý růst vlasů, nejen na jaře.

CO JE TO DETOX VLASŮ?

Detox vlasů je proces, který pomáhá odstranit nečistoty a toxiny, které se hromadí ve vlasové pokožce a vlasových folikulech. Tyto nahromaděné nečistoty totiž mohou způsobovat řadu problémů, jako jsou nadměrné vypadávání vlasůsvědění pokožky hlavylupy a suchost vlasů. Především vypadávání vlasů je problémem, který je možné díky pravidelnému detoxu ovlivnit. 

JAK NA DETOX VLASŮ?

Existuje mnoho způsobů, jak vlasy detoxikovat, včetně použití přírodních ingrediencí jako jsou jablečný ocet, zelený čaj nebo ricinový olej. Jednodušší možností je použití speciálních detoxikačních šamponů a kondicionérů. Během detoxu vlasů se vyhněte použití přípravků, které vlasy vysušují a snažte se minimalizovat také používání fénu a žehličky. Kromě toho je důležité dodržovat pitný režim, dbát na zdravou stravu a cvičit, aby se podpořili přirozené detoxikační procesy těla. V našem desateru správné péče o vlasy se dozvíte, co všechno ještě pro své vlasy můžete udělat, aby byli zdravé a rostly rychleji.

DESATERO SPRÁVNÉ PÉČE O VLASY (NEJEN NA JAŘE)

1. Kvalitní vlasová kosmetika – pro podporu zdraví a růstu vlasů

Používejte kosmetiku vhodnou pro váš typ vlasů, která vaše vlasy vyživí, a tím omezí i jejich vypadávání. Pokud máte řídké vlasy, zvolte šampon a kondicionér, který růst vlasů stimuluje. REVALID® STIMULATING SHAMPOO obsahuje klinicky prověřenou aktivní složku Redensyl® a je optimální přípravou na ošetření produktem Revalid® Regrowth Serum. Regrowth Serum nejenže omezuje vypadávání vlasů, ale zároveň zvyšuje jejich hustotu až o 8 %, což odpovídá až 28 000 novým vlasům po 3 měsících každodenního používání.

2. Pravidelné mytí vlasů – pro čisté a zdravé vlasy

Důkladné mytí zbavuje vlasy nečistot, které mohou ucpávat póry a zhoršovat tak růst nových vlasů. Při mytí ale nepoužívejte příliš horkou vodu, která způsobuje vysušování vlasové pokožky.

3. Zdravá péče o pokožku hlavy – klíč ke krásným a silným vlasům

Krásné husté vlasy začínají u zdravé pokožky hlavy. Revalid® Regrowth Serum, obsahuje také pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích v horských oblastech Švýcarska. Ten dodává éterické oleje s antioxidačními účinky, které doplňují revitalizační účinky Redensylu. Obsažené aminokyseliny a panthenol hydratují suchou pokožku hlavy a stimulují tak obnovu kožních buněk, čímž podporují rychlý růst vlasů.

4.  Péče přizpůsobená ročnímu období – vlasy v kondici po celý rok

Věděli jste, že si vaše vlasy žádají jinou péči na jaře,  v létě  nebo zimě? Nízké teploty ve spojení s pokrývkami hlavy mohou způsobit, že především řídké vlasy vypadají na jaře jako bez života. Z tohoto důvodu se jim v rámci jarní očisty doporučuje dopřát mimořádnou stimulující péči.

5.  Šetrné zacházení s mokrými vlasy – prevence lámání a poškození

Mokré vlasy jsou velmi křehké a lehce se lámou. Češte je proto jenom hřebenem s řídkými zuby a před spaním je vždy nechte uschnout. Vyvarujte se fénování horkým vzduchem, který vlasy oslabuje.

6. Styling – kreativní úpravy s minimálním rizikem poškození

Fénování, kulmování a žehlení vlasů může způsobovat poškození vlasů. Když toužíte po hustých vlasech, vyzkoušejte raději rovnání vlasů bez žehličky.

7. Vyvážená strava – jídlo pro zdravé a krásné vlasy

Vlasy potřebují výživu, proto jim ji dopřejte také zevnitř. Pestrý jídelníček, který je bohatý na vitamíny a minerály, dokáže s vašimi vlasy zázraky. Nezapomeňte také na dostatečný příjem vody.

8.Vhodné vitamíny a minerály – podpora růstu vlasů zevnitř

Kromě správné stravy můžete podpořit růst vlasů také užíváním vitamínů. Pro vlasy jsou důležité především vitamíny řady B, zinek, selen a měď. Zjistěte také jaký vliv má růst vlasů methionin.

9. Stres – ovlivňuje vypadávání vlasů, masáž hlavy jako relaxace

Stres se na vašich vlasech významně podepisuje a může také způsobovat zvýšené vypadávání. Zařaďte do své denní rutiny masáž hlavy, která podporuje prokrvení vlasové pokožky a kromě toho vás také zbaví stresu. Hlavu můžete masírovat kdykoliv během dne na sucho. Pokud se vám vlasy rychle mastí, můžete provádět masáž například při aplikaci Regrowth séra.

10. Zdravý životní styl – pro zdravé a vitální vlasy

Stresu se zbavíte také pravidelným cvičením. Fyzická aktivita zlepšuje krevní oběh a tím může podpořit i růst vlasů. Kromě toho se ujistěte, že dostatečně spíte, protože nedostatek spánku může také vést k vypadávání vlasů.

Správná péče o vlasy je nezbytná pro jejich zdraví a krásu po celý rok, a nejen během jarního období. Stejně jako tělo potřebuje detoxikaci, i vlasy potřebují odstranění nečistot a toxických látek, které se hromadí ve vlasové pokožce a folikulech. Pravidelný detox vlasů může pomoci omezit nadměrné vypadávání vlasů a zlepšit jejich kondici.